دانلود کتاب صوتی و PDF _ چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟ _ رضا پرچی‌زاده

chera-bayad-jomhoori-eslami-sarnegoon-shavad_www.Avayebuf.wordpress.com

چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟
نویسنده :ر رضا پرچی‌زاده

«جمهوری اسلامی بعضا خود ما هستیم آنجایی که ناخودآگاه در محدوده گفتمانش بازی می‌کنیم؛ و آنجایی که ابتکار عمل خود را به برخی افراد و سازمان‌های نزدیک به جمهوری اسلامی می‌سپاریم به این خیال خام که حرکت آنها به سوی دموکراسی است.» (از مقدمه کتاب)
-از «فیش‌های حقوقی» حسن روحانی قبل از اعطای مدرک دکترای کالدونین گلاسکو به او چه خبر؟
فساد مالی نهادینه در ساختار دینی ایران
فساد بوئینگی-برجامی
رشد فساد در نبود رسانه‌های واقعی
فاز جدید رابطه فائزه-اکبر
بالاخره، پس از حدود دو سال، کتاب «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟ جستارهایی در پدیدارشناسی جمهوری اسلامی» به قلم اینجانب و به همت «باشگاه ادبیات» منتشر شد. ایده تدوین این کتاب بیش از دو سال پیش به ذهن نگارنده رسید هنگامی که متوجه شدم دوست گرامی‌ام امیر عزتی در باشگاه ادبیات برنامه‌ای برای انتشار کتاب‌های الکترونیکی دارد. در طی سال‌های اخیر جستارهای سیاسی/اجتماعی بسیاری درباره موضوعات مختلف نوشته‌ام که چارچوب نظری نسبتا ثابتی را دنبال می‌کنند، اما از آنجا که این مقالات پراکنده بوده‌اند و هر کدام به تنهایی در جایی منتشر شده‌اند، این پیوستگی نظری – که به نظرم لازمۀ کارِ سیستماتیک است – کمتر به چشم می‌آمد. بنابراین تصمیم گرفتم تعدادی از مهم‌ترینِ این مقالات را با ویرایش و تغییراتِ مناسب در قالب مجموعه‌ای نسبتا منظم با مقدمه‌ای نسبتا مفصل که شیوه و هدف کتاب را توضیح می‌دهد منتشر کنم. این تصمیم را با امیر در میان گذاشتم، و ایشان استقبال کرد، و خودش کارِ ویرایش و طراحیِ جلدِ کتاب را هم بر عهده گرفت.

از آنجا که مقالات را برای کسب درآمد ننوشته بودم و به همین ترتیب قصدم از انتشار کتاب هم کسب درآمد نبود، نظرم این بود که کتاب به طریقی منتشر شود که بتواند فقط خرجی که باشگاه برای کتاب کردنِ آن متحمل شده را به باشگاه بازگرداند. امیر گفت که این هم لزومی ندارد، و این خرج هم مثل باقی خرج‌هایی که باشگاه ادبیات می‌کند برای بهبود فرهنگ مملکت است. لذا در نهایت قرار بر این شد که نسخه الکترونیکی کتاب را به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دهیم. با این وجود به عنوان نویسنده از خوانندگان خواهش می‌کنم که اگر کتاب را مفید یافتند، به هر طریقِ ممکن به باشگاه ادبیات کمک کنند تا این فرآیندِ روشنگریِ رایگان، عام‌المنفعه و مستقل بتواند ادامه پیدا کند. خوانندگان می‌توانند به باشگاه کمکِ نقدی – هرچند کم – کنند، یا به باشگاه کتاب هدیه کنند. همین‌جا از تمام عزیزانی که برای انتشار و توزیع کتاب یا کارهای دیگرِ مربوط به کتاب زحمت کشیده‌اند سپاسگزاری فراوان می‌کنم. امیدوارم که مطالعه این کتاب هم‌میهنانم را مفید افتد.

رضا پرچی‌زاده

ایندیانا، پنسیلوانیا

چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۴
درباره نویسنده کتاب

رضا پرچی‌زاده، نظریه‌پرداز، تحلیل‌گر و فعال سیاسی است. تخصص او تئوری، تاریخ، فلسفه، و مطالعات فرهنگی است. او کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دریافت کرده، در رشته رسانه‌ها و مطالعات ارتباطات در دانشگاه اوربروی سوئد تحصیل کرده، و هم‌اکنون دانشجوی دوره دکترای نقد و ادبیات انگلیسی در دانشگاه ایندیانای پنسیلوانیا در آمریکاست. او همچنین سردبیر خبرنامه دپارتمان ادبیات این دانشگاه و ادیتور نشریه آن به نام اعمال و ایام می باشد. از او تا کنون ۶ کتاب و تعداد زیادی مقالات به زبان‌های فارسی و انگلیسی به انتشار رسیده است.

دانلود فایل  PDF کتاب چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟

avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s