دانلود کتاب PDF _ جُنگ اعتراض _ رضا آیرملو

jonge-eteraz_www.Avayebuf.wordpress.com

جُنگ اعتراض
نوشته :رضا آیرملو

زمان اعتراض است. اما نه اعتراضی که به “فرمانبری” ختم میشود. نه اعتراض خود جوش و فی البداهۀ داخل تاکسی و اتوبوس که جز به کار همدردی و تخلیه نمیخورد. نه اعتراضی که هیچ هدفی ندارد، برنامه ریزی نشده، و مانند فحش و بد و بیراه، یا شکایت و نفرین، از فردی به فردی صادر، و بدون هیچ نتیجۀ اجتماعی، به صورت خاطرۀ روزانه محو شده و به فراموشی سپرده میشود. زمان اعتراض است، اما نه اعتراضی که فقط به درد “تخلیه و تبعیت” می خورد.

زمان اعتراض است، اما اعتراضی آگاهانه و هدفدار. اعتراضی که با “نافرمانی” درونی فرد معترض آغاز، و به “نافرمانی” بیرونی ختم شود. اعتراضی که از درون به بیرون و از فرد به جمع و جامعه سرایت کند. اعتراضی آگاهانه، برنامه ریزی شده و حساب شده ای که حرفی برای بیان داشته باشد. به وقتش ابراز و به وقتش نیز همچون انرژی “اعتراض و نافرمانی اجتماعی” به کنترل درآید و محافظت شود. اعتراضی که در هر حال، جای پائی بگذارد.

این مجموعه از نوشته های متنوع شامل داستان، نامه، بیانیه، مقاله و بحث های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تشکیل میشود. این نوشته ها، جنبه های مختلف زندگی اجتماعی و سیاسی مان را مورد بررسی قرار میدهند، ولی با این وجود، همه حامل یک پیام اعتراضی اند. همه از آنجا که تودۀ دربندمان تمام میکنند آغاز میکنند، و به جای درد دل، شعار، فحش و نفرین های لحظه ای، با عقل سلیم و منطق بشری به بطن حوادث و پدیده ها می پردازند. ریشه های پدیده ها و اتفاقات را زیر ذره بین قرار میدهند و راه و چاه موضوعات حیاتی ما و جامعۀ تسلیم شده مان را به بحث میکشند. هم از این رو، همۀ شما عزیزان صاحب فکر و اندیشه را به خواندن این کتاب و رسانیدن مطالب آن به دست دیگران دعوت میکند.

این مجموعه بر آن است تا خوانندگانش را در مسیر این تحول و نوزائی همراهی بکند.

دانلود فایل های PDF  کتاب جُنگ اعتراض

avaye-buf-telegram

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s