دانلود کتاب صوتی _ تپه مارليك _ عادل ابراهيمي لويه

Tape_Marlik_www.Avayebuf.Wordpress.Com.jpg

تپه مارليك
نويسنده: عادل ابراهيمي لويه

مروري بر كتاب
سرزمين كهن و باستاني ايران به دليل داشتن تمدن هاي پيش از تاريخ و فرهنگي غني ، همواره در طول تاريخ مورد توجه سياحان ، باستان شناسان و مورخان و كانون پژوهش هاي علمي بوده است .

دراين سرزمين باستاني ، منطقه گيلان به دليل شرايط خاص خود ، همچون حاصلخيز بودن ، داشتن اقليم مناسب و مساعد جهت كشاورزي و دامداري و به خصوص عبور جاده مشهور ابريشم از آن ، بيش تر مورد توجه اقوام بوده ، از اين رو قدمتي بس ديرينه دارد كه به هزاران سال قبل از ميلاد برمي گردد .
منطقه رودبار به دليل داشتن ويژگي هاي طبيعي خاص خود از جمله دره هاي سرسبز و خرم، جنگل هاي انبوه، زمين هاي حاصل خيز و وجود منابع آبي فراوان از ديرباز مورد توجه اقوام مختلف بوده و هر قومي، در گذر از اين مسير، در اطراف سپيدرود به دليل شرايط مساعد آب و هوايي به مدت طولاني اطراق كرده است.
با استناد به اشياء مكشوفه به ويژه در تپه مارليك مي توان گفت، منطقه رودبار يكي از شاخص ترين حوزه هاي فرهنگي ايران به شمار مي آيد كه احتمالاً سهم بزرگي در شكل گيري فرهنگ ايراني داشته است.
در تپه مارليك آثار گرانبهايي كشف شده است كه به نظر باستان شناسان اين همه شاهكار هنري بدون وجود حكومتي مستقل و مقتدر هرگز امكان پذير نبود. كتابي كه پيش رو داردي تلاشي است تا يافته هاي معدود اما پراكنده اي را كه در اين مورد وجود دارد در حد توان يكجا به خواننده ارائه دهد.

دانلود فایل صوتی کتاب تپه مارليك بخش یکم

دانلود فایل صوتی کتاب تپه مارليك بخش دوم

avaye-buf-telegram

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s