دانلود کتاب صوتی و PDF _ فرار از اردوگاه چهارده _ بلین هاردن

farar_az_ordugahe_shomarehe_14_www.Avayebuf.Wordpress.Com.jpg

فرار از اردوگاه چهارده
نویسنده: بلین هاردن
ترجمه ی : مسعود یوسف حسیر چی

«فرار از اردوگاه 14» رمان نیست، قصه ‌پردازی نیست، بلکه تلخ ‌ترین تصویری است .
رار از اردوگاه 14 به انگلیسی (Escape from Camp 14) پرفروشترین رمان سال 2012 است که به 27 زبان دنیا ترجمه شده است. فرار از اردوگاه 14 ، خاطراتی بی نظیر است از یکی از تاریک ترین کشورهای جهان. این کتاب داستان تحمل ، شجاعت ، بقا و امید است.
سرگذشت شین این گنون که در مخوف‌ترین اردوگاه کار اجباری در کره‌ی شمالی یعنی اردوگاه ۱۴ به دنیا آمد و تنها انسانی‌ست که توانسته از آن‌جا بگریزد. در این کتاب علاوه بر روایتِ سرگذشت او تصویری غیرِ شعاری درباره‌ی کره‌ی شمالی و هم‌چنین اوضاع گاه نامساعدِ انبوه فراریانِ شمالی به کره‌ی جنوبی روایت شده که تکان‌دهنده است. این‌که بسیاری از ایشان در مقابل جامعه‌ی پیشرفته‌ی کره‌ی جنوبی شوکه و از نظر روانی ویران می‌شوند. اردوگاه ۱۴ بنابر اخبارِ سازمان ملل یکی از اردوگاه‌هایی‌ست که در آن خانواده‌های به زعم حکومت خطرناک نگهداری می‌شوند. در آن‌جا امکانات انسانی زیرِ صفر گزارش شده و معمولا کسی به میان‌سالی نمی‌رسد. روزنامه‌نگار آمریکایی هاردن با جمع‌آوری انبوهی اطلاعات و قراردادن «این‌گئون» در محور روایت تلاش کرده تصویری شفاف از این اردوگاه به دست دهد. این کتاب پس از انتشار فروش بالایی به دست آورد و خشم مقامات کره‌ی شمالی را برانگیخت.
این کتاب با تمرکز بر داستان این جوان شگفت‌انگیز که در امنیتی‌ترین زندان امنیتی‌ترین کشور جهان رشد کرده، اسرار مخفی این کشور را افشا می‌کند.
«اولین خاطره‌ی او یک اعدام است.
همراه با مادرش به طرف مزرعه‌ی گندمی در نزدیک رودخانه‌ی تائِدونگ می‌رفت که نگهبانان در آن‌جا چند هزار زندانی را گرد‌هم آورده بودند. پسرک که به خاطر جمعیت هیجان‌زده بود، از میان پاهای بزرگ‌سالان راهش را به ردیف جلو خزید و دید که نگهبان‌ها مردی را به تیرکی چوبی می‌بندند.

 

 

دانلود فایل صوتی کتاب فرار از اردوگاه چهارده بخش یکم

دانلود فایل صوتی کتاب فرار از اردوگاه چهارده بخش دوم

دانلود فایل صوتی کتاب فرار از اردوگاه چهارده بخش سوم

دانلود فایل صوتی کتاب فرار از اردوگاه چهارده بخش چهارم

avaye-buf-telegram

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s