کتاب صوتی و پی دی اف _ آینده قدرت _ ژوزف نای

aiandehe_ghodrat_www-avayebuf-wordpress-com.jpg

 

آینده ی قدرت

نویسنده :  ژوزف نای

مترجمین :  محمد حیدری و  آرش فرزاد

با مقدمه ای از دکتر محمود سریع القلم
ناشر : انتشارات فروزان روز
سال انتشار : ۱۳۹۳

 

امروز الگوی تقسیم قدرت در جهان بی‌شباهت به یک بازی پیچیده شطرنج سه بعدی نیست. درصدر صفحه شطرنج، قدرت نظامی تا حد زیاد تک بعدی است و امریکا، احتمالاً تا زمانی، همچنان جایگاه برتر خود را در آن حفظ خواهد کرد. قدرت اقتصادی در میانه صفحه طی بیش از یک دهه چندقطبی بوده و درحالی‌که امریکا، اروپا، ژاپن و چین بازیگران اصلی آن بوده‌اند، دیگرانی نیز شأن و منزلتی در این عرصه یافته‌اند. اقتصاد اروپا اینک فربه‌تر از امریکا است. ذیل صفحه، فراسوی مرزهای اقتدار دولت‌ها، عرصه مناسبات فراملی است و میدانی برای بازیگرانی غیر از دولت‌ها ــ از بانکدارانی با توان جابه‌جایی الکترونیکی مبالغی حجیم‌تر از بودجه‌های ملی کشورها، تا تروریست‌هایی دست‌اندرکار جابه‌جایی تسلیحات، یا هکرهایی مخلّ امنیت اینترنت. این صفحه درعین‌حال میدان چالش‌های فراملی نوین از قبیل تغییرات آب‌وهوایی و شیوع امراض عالمگیر نیز هست. قدرت در چنین میدانی به‌شدت پراکنده است و در آن سخن گفتن از تک‌قطبی‌گری، چندقطبی‌گری، استیلاجویی، یا کلیشه‌هایی دستاویز رهبران و نظریه‌پردازان سیاسی، بی‌معنا خواهد بود.

یادداشت نویسنده :

من در نگارش کتابی کوتاه کوشیده‌ام تا شیوه‌ای بیش‌تر دست‌یافتنی و ملموس برای خواننده‌ای هوشمند، تا مخاطبی دانشمند، را برگزینم. سعی من بر این بوده که مفاهیم را، ضمن کندوکاوی در آیندهٔ قدرت امریکا، به شیوه‌ای عملی برای دیگر کشورها نیز بسط و تفصیل دهم. چه مشکلاتی بر سر راه تبدیل منابع قدرت به راهبردهایی زایندهٔ نتایج دلخواه وجود دارند؟ مشکلات تندروی در مسیر دستیابی به اهداف جهانی و کندروی در بسیج منابع داخلی کدام‌اند؟ توازن بین این دو چگونه ممکن است؟ تحول وجوه گوناگون قدرت در قرن حاضر چگونه است و این تحول چه نقشی در تعریف و توصیف بُردی راهبردی دارد؟ در عصر اینترنت چه بر سر قدرت امریکا، یا قدرت چین، یا قدرت بازیگرانی غیر از دولت‌ها خواهد آمد؟ هیچ فصل‌الخطابی در رابطه با مفهوم جدل‌برانگیز قدرت وجود ندارد، اما گریزی از سخن گفتن در این باره نیز نیست. امید من این است که با شفاف‌تر کردن این مقال، گشایندهٔ منظری فراگیرتر به افق‌های راهبردی باشم ـ این منظر چه بسا همان قدرت هوشمند باشد.)

 

دانلود فایل صوتی کتاب آینده ی قدرت بخش یکم

دانلود فایل صوتی کتاب  آینده ی قدرت بخش دوم

دانلود فایل صوتی کتاب آینده ی قدرت بخش سوم

دانلود فایل صوتی کتاب آینده ی قدرت بخش چهارم

 

85 avaye-buf-telegram

 

 

4 comments

 1. با سلام و تشکر فراوان از زحمات شما
  یک سوال : چرا بعضی از کتابها که با فایل صوتی + پی دی اف معرفی شده اند فاقد فایل پی دی اف و یا برعکس هستند مانند روانشناسی عزت نفس و یا آینده قدرت
  با تشکر مجدد داریوش

  Like

 2. سلام و خسته نباشید
  فایل این کتابتون قسمت اولش که اصلا وجود نداره.
  قسمت های بعدیش هم کامل دانلود نمیشه.
  فایل PDF هم لینکی براش تعبیه نشده.
  لطفا یه بررسی بفرمایید.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s