دانلود کتاب صوتی و پی دی اف آیات شیطانی (Satanic Verses) – سلمان رشدی – متن کامل

1005

کتاب «آیات شیطانی» Satanic Verses بر پایه ی یک ماجرای صدر اسلام مشهور به «غرانیق» نوشته شده است که در بسیاری از کتاب های معتبر تاریخ اسلام مانند تاریخ طبری آمده و شرح آیاتی است که پیامبر اسلام ابتدا در آن آیات به تمجید از سه بت مورد قبول اعراب می پردازد اما پس از نازل شدن آیات جدید، این آیات را از قرآن حذف می کند و می گوید این آیات از طرف خدا نبود بلکه القائات شیطان بوده است. آیات 73 و 74 سوره اسراء اشاره به همین مسأله دارد.

مسائل حاشیه ای کتاب

کمتر از یک ماه پس از انتشار کتاب ورود و فروش آن در هند ممنوع اعلام شد. بلافاصله در کشورهای بنگلادش،سودان و افریقای جنوبی نیز کتاب ممنوعه اعلام شد. پس از آن هم در سریلانکا، ولی ماه‌ها پس از انتشار کتاب در اواسط ماه فوریهٔ سال ۱۹۸۹ به‌دنبال آشوب‌های خشونت‌آمیز برپاشده بر ضد کتاب در پاکستان، رُشدی در یک حکم شرعی از سوی آیت الله خمینی مرتد اعلام شد و از مسلمانان خواسته شد که او را بکشند تا دیگر کسی جرأت اهانت را پیدا نکند. چندی بعد مؤسسه‌ای خیریه در تهران برای کسی که رشدی را بکشد جایزه‌ای بیست میلیون تومانی (حدود ۱۷۰ هزار دلار بر اساس نرخ بازار آزاد) برای ایرانیان و یک میلیون دلاری برای خارجی‌ها تعیین کرد؛ فتوایی که باعث شد سالها بعد کارگردان فیلم ۲۰۱۲ “رولند امریش” از پخش صحنهٔ تخریب کعبه در فیلم خود منصرف شود.

به‌عقیده برنارد لوئیس “خاورشناس یهودی”، خمینی در صادر کردن این فتوا و تشویق مسلمانان به کشتن سلمان رشدی به‌شکل قابل ملاحظه‌ای از سنت رایج اسلامی فاصله گرفته است. به گفتهٔ او اکثریت فقها بصورت تاریخی معتقدند که شخصی که به ارتداد متهم می‌شود باید به محکمه قضاوت آورده شود، اتهام او بیان شده و سپس فرصت دفاع به او داده شود. پس از طی این مراحل قاضی حکم را در مورد او صادر می‌کند. وجود این مراحل لازم است زیرا بگفته لوئیس “خاورشناس یهودی” هدف فقه اسلامی اجرای عدالت و قانون است و نه اعلام حکم بدون محاکمه و ایجاد ترس در میان افراد. اما دیدگاه اقلیت فقها این بوده‌است که توهین یک مسلمان به پیامبر اسلام آنقدر بزرگ است که نیازی به برپایی دادگاه نیست. این گروه اقلیت نظر خود را بر پایهٔ حدیثی (که صحتش مورد اختلاف است) قرار می‌دهند که محمد” در آن اعلام می‌کند که «هر کسی که به من توهین بکند و مسلمانی آن را بشنود، باید فوراً شخص توهین‌کننده را بکشد.» بگفته لوئیس حتی در بین فقهایی که صحت این حدیث را می‌پذیرند، اختلاف نظر وجود دارد و برخی از آنها صدور حکم کشتن بدون انجام تشریفات را حرام دانسته و معتقدند کسی که کشتن را مرتکب شود باید خود مجازات شود. گروه دیگر از این اقلیت فقها به این نکته اشاره می‌کنند که بر اساس حدیث ذکر شده کشتن شخص توهین‌کننده به محض شنیدن توهین، نه اینکه توصیه شده باشد بلکه واجب است و انجام ندادن آن گناه محسوب می‌شود. بگفته لوئیس حتی محافظه‌کارترین و پرشدت‌ترین فقها که رأی به کشتن کسی که در حضور و روبروی مسلمانی به محمد توهین می‌کند را می‌دهند، تا آن حد پیش نمی‌روند که حکمی راجع به درخواست برای کشتن کسی را که در کشوری دیگر گزارش توهینش آمده‌است بدهند. بدین سان دیدگاه خمینی در تاریخ اسلام کم سابقه می‌باشد. البته این عقائد جامعه شناس و حقوقدان‌های غربی است و مسلمانان همواره بر اجرای حکم سید روح الله خمینی اصرار داشته و دارند.

پس از فرمان روح الله خمینی مبنی برکشتن سلمان رشدی افرادی در صدد اجرای این حکم بر آمدند از جمله «مصطفی مازح» جوان لبنانی که پیش از همه توانسته بود با پاسپورت فرانسوی وارد هتل محل اقامت سلمان رشدی شود ولی در روز حادثه با انفجار زودهنگام بمبی که برای کشتن رشدی کار گذاشته بود، از هدفش بازماند و کشته شد.

کتاب رفته‌رفته در کنیا، تایلند، تانزانیا، اندونزی، سنگاپور و نهایتاً ونزوئلا ممنوع گشت.

در سال ۱۹۹۱ مترجم آیات شیطانی به ژاپنی، هیتوشی ایگاریشی در توکیو با ضربات چاقو کشته شد، و به مترجم ایتالیایی کتاب هم در میلان حمله شد. در سال ۱۹۹۳ ناشرنروژی کتاب مورد حمله مسلحانه قرار گرفت. در همین سال عزیز نسین مترجم کتاب به ترکی در هتلی در شهر سیواس مورد حمله قرار گرفت. هرچند نسین توانست از هتل فرار کند ولی در پی به آتش کشیده شدن هتل ۳۳ نفر کشته شدند. این واقعه به کشتار سیواس معروف شد.دفتر نشر «نیما» که ترجمه فارسی این کتاب را منتشر کرده بود به آتش کشیده شد و نیما نعمتی مدیر این انتشارات بارها تهدید شد. سردبیر مجلهٔ «خلق» چاپ سلیمانیه که بخشی از ترجمهٔ کردی این کتاب را در سال ۲۰۱۰۰ منتشر کرده بود هدف حملهٔ مسلحانه قرار گرفت. سردبیر از این حادثه جان سالم بدر برد ولی برمک بهداد مترجم کتاب از آن زمان پنهان شده‌است در حالی‌که تعدادی از روحانیون سلیمانیه و اربیل حکم قتل وی را صادر کرده‌اند.

عبدالکریم سروش در یک سخنرانی با ذکر این مسئله که توهین و ناسزا از مقوله آزادی بیان نیست و در واقع نوعی عمل است، درباره کتاب سلمان رشدی چنین گفت:

در قصه سلمان رشدی، فارغ از هرگونه داوری، عده‌ای از او دفاع کردند و گفتند مسئله آزادی بیان است، ولی واقعاً این طور نیست. سلمان رشدی به پیامبر اسلام ناسزا گفته و اهانت کرده بود. او از آزادی بیان استفاده نکرده بود.

عطاالله مهاجرانی کتابی را در ردّ کتاب آیات شیطانی به چاپ رسانده است. در سال ۱۳۸۳ خورشیدی، سید علی خامنه‌ای رهبر کنونی نظام جمهوری اسلامی در پیامی به زائران مکه بر واجب بودن کشتن سلمان رشدی تاکید کرد و حکم خمینی را غیر قابل تغییر خواند. لازم به ذکر است که فروش این کتاب در ایران ممنوع است و گفته می‌شود که داشتن این کتاب در ایران حکم «اعدام» را به همراه دارد.

PDF

  دانلود فایل متن کامل کتاب آیات شیطانی  

  دانلود  متن کامل کتاب آیات شیطانی ( ویرایش جدید)

صوتی 

 

گوش دادن در «پادکست Google»

دانلود فایل های صوتی جلد اول بصودت یکجا

 دانلود فایل صوتی  کتاب  جلد دوم بصودت یکجا

لینک جلد اول در یوتیوب :

لینک جلد دوم در یوتیوب :

دانلود صوتی بصورت تک فایل برای اینترنت با سرعت  پایین  :

فایل 1     فایل 2    فایل 3    فایل 4   فایل 5     فایل6    فایل 7   فایل 8        فایل 9           فایل 10         فایل 11        فایل12    فایل   13   فایل 14     فایل 15     فایل 16      فایل 17      فایل 18 فایل    19 فایل     20     فایل 21      فایل 22       فایل    23    فایل24      فایل25

فایل26     جلد دوم

 

 اجرای قدیمی با کیفیت پایین:

👇👇👇
   فایل صوتی اول کتاب آیات شیطانی
 
   فایل صوتی دوم کتاب آیات شیطانی
 
   فایل صوتی سوم کتاب آیات شیطانی
 
   فایل صوتی چهارم کتاب آیات شیطانی
 
   فایل صوتی پنجم کتاب آیات شیطانی
 
   فایل صوتی ششم کتاب آیات شیطانی
 
 

https://wp.me/s7C3ra-satanic

جلد دوم این کتاب  .  

 👈👉کمپین حمایت  از گردانندگان و ادمین های مجله اینترنتی آوای بوف  ⛔️

مطالب مرتبط :

38 comments

 1. اراده خداوند بر این بوده که بعد از ۱۲۴هزار پیامبر، حضرت محمدآخرین فرستادۀ او باشه.. این نشون میده که کاملترین پیامبر الهی حضرت محمد بوده و بعد از ایشان حجت بر انسانها تمام شده.. اهانت به ساحت این بزرگوار با هیچ منطق و بهانه ای آزاد نیست.. و همینطور اهانت به سایر پیامبران الهی که هدفی جز راهنمایی و ارشاد ما انسانها نداشته اند..

  Like

 2. لعنت بر دشمنان انقلاب و لعنت خداوند بر انقلاب و دشمان امام (ره)….امام خمینی فرموند این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه میدارد ما چایی ریز ارباب هستیم و سینه چاک اصحاب حسین(ع)….ای ابرمرد بزرگ، الحق که چنین روزی را میدی که چنین سخنان گهر باری را فرموده ای….بر دمشنان مولا علی د اولاد علی لعنت…..(اللهم و عجل و الولیک و الفرج)

  Like

 3. گوشه نشین ما نیز که کوه می پیماید و انگیزه پیامبری دارد ماهوند نامیده خواهد شد. ماهوند مترادف با شیطان. نامی که در قرون وسطی کودکان را از آن می ترسانند.
  ماهوند نام توهین امیز به پیامبر است. این جملات اگر توهین نیست پس چیست؟

  Like

 4. كثافت بيناموس به بزرگترين راهنماي بشر توهين كردي هميشه با ترس زندگي كن حضرت محمد دنيا رو به سعادت ابدي فرا خونده تو ابله نميفهمي انشالله در اون دنيا جواب سختي خواهي داد

  Like

 5. كثافت بيناموس به بزرگترين راهنماي بشر توهين كردي هميشه با ترس زندگي كن حضرت محمد دنيا رو به سعادت ابدي فرا خونده تو ابله نميفهمي

  Like

  1. من کتاب نخوندم ولی به این غربی‌ها که همش دم از آزادی بیان میزنن میخام بگم از کی تا حال توهین ناسزا گفتن آزادی بیانه شما ها همجنس بازی رو هم آزادی بیان میدونید واقعا شما ها کرامت انسانی زیر سوال می‌برید

   Like

 6. کتاب بسیار بسیار پرمحتوا وئیه و مطالبش کاملا درسته
  درود بر سلمان رشدی

  Like

 7. اونایی که فحش میدن‌ فقط سطح شعور و سعی پدرمادرشان را در تربیتشون به رخ بقیه میزارن

  Like

 8. کیر تو کس مادر و همه کس سلمان رشدی کس کش پدر مادر جنده،،بگو آخه خارکسه این چه کتابیه که ریدی،،دیوث

  Like

  1. منم ی کتاب نوشتم راجب کص ننت و سلولای دفاعیش
   حتمن فالو کن حمایت شه🥺

   Like

   1. اگه عاقلترازسلمان رشدی هستی یه کتاب بهتر از اون بنویس فحش فقط شخصیت خودت رومیاره پایین.

    Like

  2. مادر چنده؟ عربها هزارو چهر صد پیش 16 تا دختر ایرانی رو دادن یه بوزینه تجاوز کرد. دختران ایرانی رو جلوی شتر ها پا برهنه می دواندند و تجاوز نی کردند حرام زاهد الله یه بت هست که اطلش هم مال بابل هست کس ننتو زیادی جر نده همین حالا هم چنده عرب هستی کنونی از زیر کیر عرب بیا بیرون

   Like

 9. به به به به من از سایتای مختلفی چه صوتی چه کتاب ایهای شیطانی و دانلود کردم ولی همشون داغون بود.تنها سایتی ک عالی نگارش ویرایش شده شما بودین.. تا ب امروز هیچوغت هیجا کامنت نزاشتم.ولی عالی بودین و ترجمتون با کتاب اصلی یکیه به به

  Like

 10. ممنون بابت زحمت های فراوانتان ، جلد دوم صوتی این کتاب عرضه میشود ؟ با تشکر

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s