کتاب صوتی مائو ، داستان ناشناخته _ جان هالیدی ،  جانگ چنگ

_Maao_AVAYeBUF_Wordpress_Com.jpg

 

مائو داستان ناشناخته

نویسنده :  جان هالیدی ،  جانگ چنگ

مترجم:  بیژن اشتری

ناشر: نشر ثالث

تاریخ نشر : ۱۳۸۹

تعداد فایل : ۸۸ عدد فایل صوتی ۵۷.۲ساعت

راوی :  اکرم سادات احمدی
«مائو داستان ناشناخته» روایت معمازدایی از چهره افسونگری است که در پیله‌ای از حماسه‌ها و اسطوره‌ها تنیده بود و نه تنها تمثالش هنوز در میدان تیان آنمن به چشم چینی‌ها می‌نگرد که افکارش نیز «راهنمای جمهوری خلق چین» است و معبود ستایشگران خواب زدگی اژدهای زرد.

«مائو (داستان ناشناخته)» حکایتی است از مائوتسه تونگ همسر، رهبر و راهبر که مائوی دیگری را می‌نمایاند، با تصویری که ترسیمش حاصل بیش از ۱۰ سال تحقیق و نگارش زوج خالق آن «جانگ چنگ» و «جان هالیدی» است.

«مائوتسه تونگ»، که برای دهه‌ها حکومت مطلقه‌ای بر زندگی یک چهارم مردم کره زمین داشت، مسئول مرگ بیش از ۷۰ میلیون نفر در زمان صلح بود. هیچ رهبر دیگری در قرن بیستم به اندازه مائو موجب مرگ انسان‌ها نشد؛ اما مائو با وجود جنایت‌های بسیار، هم چنان خوشنام بوده و تمثال او بر بالای دروازه‌های میدان تیانا نمن پکن قرار دارد، او در خانواده‌ای روستایی در دره‌ای موسوم به شائوشان، در استان هونان در مرکز چین به دنیا آمد. تاریخ تولد او بیست و ششم دسامبر ۱۸۹۳ است.

اجداد او به مدت ۵۰۰ سال در همین دره زندگی می‌کردند، اما تاریخ، زندگی متفاوتی را برای مائو رقم زده بود. کتاب حاضر روایتی متفاوت دربارۀ زندگی شخصی و حرفه‌ای مائو (یکی از قدرت مند‌ترین حاکمان قرن بیستم)، از زمان تولد تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۶ است.

 

دانلود فایل صوتی کتاب مائو بخش اول

دانلود فایل صوتی کتاب مائو  بخش دوم

 

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s