کتاب صوتی ـ PDF ـخاطرات نورالدین کیانوری ـ نورالدین کیانوری

 

Khaateraate_Keianoori_AVAYeBUF_Wordpress_Com.jpg

خاطرات نورالدین کیانوری

نویسنده:  نورالدین کیانوری

ناشر: انتشارات اطلاعات
تعداد صفحات: ۶۸۷
تعداد : 50 عدد فایل صوتی
چاپ اول : 1371
دسته‌بندی:  سرگذشت
راوی :  عبدالهی

نو‌رالدین کیانوری ، فرزند حاج شیخ مهدی کیانوری، تابستان 1294 در بخش “بلده” از توابع شهرستان “نور” متولد شد. در سن نوزده سالگی تحصیلات خود را در مدرسه دارالفنون تهران به پایان رساند. وی پس از گذراندن تحصیلات عالیه در رشته ساختمان و معماری در آلمان، سال 1319 به ایران بازگشت.
کیانوری پس از گذراندن دوران نظام وظیفه ، در سال 1321 رسما به حزب توده ایران پیوست و در دومین کنگره حزب به سمت عضو کمیته مرکزی و عضو هیات اجرایی انتخاب شد.
سال 1327 به دنبال ترور نافرجام شاه ملعون در دانشگاه تهران، همراه اعضای حزب توده دستگیر و زندانی شد. پس از فرار از زندان به زندگی مخفی روی آورد و در فاصله سال‌های 1351 تا اواخر 1357 تفکرات سیاسی خود را در حزب اعمال کرد.
پس از برگزاری شانزدهمین گردهمایی کمیته مرکزی حزب توده در اسفند ماه سال 1357، کیانوری با اکثریت آراء به مقام دبیر اولی حزب منصوب شد و تا زمان انحلال حزب توده ایران (15 اردیبهشت 1362) در همین سمت باقی‌ ماند.
کیانوری با خاطراتش، بسیاری از مسائل را در زمینه تاریخ معاصر و حزب توده روشن می‌کند. با توجه به نقش کیانوری در تاریخ معاصر و جایگاه او در حوادث سیاسی کتاب خاطرات وی خواندنی و جذاب است.

 

 

دانلود فایل PDF کتاب خاطرات نورالدین کیانوری

دانلود فایل صوتی کتاب خاطرات نورالدین کیانوری

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s