پدر بزرگ من بازرگان نویسنده : نازنین بنی اسدی

_Pedarbozorggeh_Man_Bazargan_AVAYeBUF_Wordpress_Com.jpg

 

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊

نام کتاب : پدر بزرگ من بازرگان

دسته‌بندی : علوم اجتماعی و سیاسی ، سرگذشت ، خاطرات

نویسنده : نازنین بنی اسدی

چاپ دوم : 1384

انتشارات : کویر

تعداد صفحات :  205

تعداد فایل :  13  عدد فایل صوتی 6.20  ساعت

راوی : هانیه معینی

 

نازنین بنی اسدی نوه ارشد روانشاد مهندس مهدی بازرگان بر پایه خاطرات شفاهی، مستندات کتبی و در عین حال به شکل یک داستان آن را به قالب واژگان سپرده است.

این کتاب زوایای شخصیت یکی از افراد بسیار موثر در تاریخ معاصر ایران را از درون ترسیم می کند، نه از بیرون. تدین (نه تظاهر)، نجابت، قانونمندی، توجه به نظرات همه، کار گروهی، عشق، عدم انحصار و بی توجهی به قدرت از مشخص ترین خصوصیات این مرد بزرگ تاریخ معاصر ایران است. کسی که در سخت ترین زمان های تاریخ معاصر توانست با اتکا به دانش و مردمداری خود نقش های بسیار مهمی را به نفع مردم ایفا کند: یکی به عنوان عضو هیات مدیره موقت شرکت ملی نفت ایران در زمانی که انگلیسی ها آن را به حال خود رها کردند و دوم در جریان انقلاب سال ۱۳۵۷ و سال نخست پس از آن. البته این کتاب خاطرات تا زمان کودتای شوم ۲۸ امرداد ۱۳۳۲ را نگارش کرده است.

به قلم نویسنده :

…از وقتی خودم را شناختم نگاهم به او بود. در میان جمع،در خانواده و در تنهایی.کسی بود که مثل هیچ کس نبود.ارمغانی از آرامش بود.او که برای تمام چراهای تمام نشدنی ام همیشه پاسخی داشت… در طول این سال ها همواره احساس می کردم باید چیزی را روی کاغذ بیاورم. آنچه را که به مرور از مطالعه تاریخ پر رنج و دردمان و ژرف نگری در فراز و نشیب زندگی پدر بزرگ،دریافت کرده بودم و این همه را به نیت رساندن آن به مخاطب جوان میهنم،نسلی که تازه نفس می آید،تا سکان کشتی طوفان زده کشور را به دست گیرد،لازم می بینم.

 

 

دانلود فایل های صوتی کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

🔊

 

 

85  avaye-buf-telegram

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s