تاریخ ایران مدرن

_Taarikh_Iran_Moadern_AVAYeBUF_Wordpress_Com.jpg

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊

نام کتاب : تاریخ ایران مدرن

دسته‌بندی : تاریخ معاصر ، تاریخ شفاهی ،  تاریخ ایران و جهان

نویسنده : یرواند آبراهامیان

مترجم : محمد ابراهیم فتاحی

انتشارات : نشر نی

تعداد صفحات : 352

چاپ اول : 1389

تعداد فایل : 26 عدد فایل صوتی 13.06  ساعت

راوی : آزاده شعبانی

یرواند آبراهامیان، در ارزیابی ریشه ای تاریخ معاصر ایران مدرن، افزون بر بررسی جامع سده بیستم، موضوعاتی نظیر اکتشاف نفت، دخالت های خارجی، نقش دودمان پهلوی و همچنین انقلاب 1357 و زایش جمهوری اسلامی را مورد واکاوی دوباره قرار داده است. ایران در این بین تجربیات دیگری را نیز از سر گذرانده است که از جمله می بایست به جنگ خانمان سوز عراق، دگرگونی های جامعه در سه دهه? اخیر و از همه تازه تر، توسعه و گسترش دولت و مبارزه برای قدرت در میان نخبگان قدیمی، روشنفکران و طبقه متوسط تجاری اشاره کرد.
نویسنده که یکی از ممتازترین تاریخ نویسان ایران کنونی به شمار می رود، در این اثر همزمان با بررسی فراز و نشیب های سیاست های بین المللی و منطقه ای کشور، با چیرگی هرچه تمام تر مردم ایران را در کانون توجه اش قرار داده است. مردمی که طی یک سده تحمل جنگ و انقلاب همچنان به بقای خود ادامه داده اند. این کتاب در واقع به این مردم و نیز انعطاف پذیری آنان همزمان با ظهور این کشور به مثابه یکی از توانمندترین قدرت های خاورمیانه، تقدیم شده است.
پروفسور آبراهامیان، استاد ممتاز تاریخ در کالج باروک دانشگاه شهر نیویورک است. وی آثار متعددی را در کارنامه پژوهش های دانشگاهی اش ثبت کرده است که پرآوازه ترین آن ها کتاب ایران بین دو انقلاب است.
یرواند آبراهامیان، تاریخ نگار برجسته، در سال 1319 در تهران متولد شد. در سال 1329 به بریتانیا مهاجرت کرد و به تحصیل در رشته ی تاریخ پرداخت. در سال 1342 مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه آکسفورد و مدرک دکتری را در سال 1348 از دانشگاه کلمبیا امریکا دریافت کرد. او در دانشگاه های پرینستون و آکسفورد به تدریس تاریخ ایران پرداخت و هم اکنون در کالج باروک دانشگاه شهر نیویورک به تدریس تاریخ جهان و خاورمیانه مشغول است. آبراهامیان علاوه بر کتب تألیفی، مقالات بسیاری درباره ی تاریخ معاصر ایران نوشته است.

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

🔊

 

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s