تاریخ هیجده ساله ی آذربایجان – احمد کسروی

_Tarikh_Hejdah_Sale_Azarbayjan_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  و پی دی اف PDF📕📚

نام کتاب : تاریخ هیجده ساله ی آذربایجان

دسته‌بندی : تاریخ معاصر ، تاریخ شفاهی ،  تاریخ ایران و جهان ، تاریخ مشروطه

نویسنده : احمد کسروی

انتشارات : امیرکبیر

تعداد صفحات : 930

چاپ هشتم  

تعداد فایل :  64  عدد فایل صوتی  30.11  ساعت

راوی : سهیلا نوروزیان

 

تاریخ هجده ساله آذربایجان نوشته احمد کسروی کتابی است که بعقیده خود او ادامه کتاب تاریخ مشروطه میباشد. در این کتاب تحولات ایران در خلال مشروطه و بعد از آن مورد بررسی قرار میگیرد.
شاید بتوان این کتاب را مستندترین و مشهورترین کتاب احمد کسروی دانست. کتابی که به طرز شگفتی هم مورد تایید و استناد دوستان و هم مورد تایید دشمنان است! برای علاقمندان به تاریخ آذربایجان به خصوص در دوران مشروطه و شیخ محمد خیابانی این کتاب از ضروریات است
کسروی در 1302 ش که هجده سال از وقایع مشروطه می گذشت ، بر آن شد تا رخدادهای آذربایجان را از بدو جنبش مشروطه به رشتة تحریر درآورد؛ یادداشتهایی نیز تهیه کرد که ابتدا در سوریه در مهنامة العرفان تحت عنوان «آذربایجان فی ثمانیة عشرعاماً» به چاپ رسید و از 1313 ش به صورت سلسله مقالاتی در مجلة پیمان منتشر شد. از آنجا که رخدادهای آذربایجان از سایر مناطق قابل تفکیک نبود، حوادث و وقایع دیگر کانونهای جنبش مشروطه خواهی چون تهران و گیلان نیز افزوده شد و بدین ترتیب تاریخ مشروطه ایران در سه بخش به چاپ رسید. وقایع پس از انقلاب مشروطه تا پایان قیام شیخ محمد خیابانی نیز در چهار بخش با عنوان تاریخ هیجده سالة آذربایجان منتشر شد.

کسروی مدعی است که در این کتاب قصد تاریخ نگاری نداردو قصد خویش را از نگاشتن تاریخ مشروطه ، ضبط وقایع و حوادث مشروطه برای آیندگان ، ارجگذاری مبارزان گمنام مشروطه و یادآوری ایام تلخ گذشته ذکر می کند وی در نگارش تاریخ مشروطة ایران از تاریخ بیداری ایرانیان * و کتاب آبی بهره جسته است .

 

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

🔊

 

دانلود فایل پی دی اف PDF

 

لینک کتاب در یوتیوب

لینک کتاب در تلگرام

 

 

85  avaye-buf-telegram

One comment

  1. متاسفانهpdfاین کتاب نفیس را پیدا نکردم، خواهشمندم درصورت تهیه ، انرا نیز ارسال بفرمایید.سپاسگزارم

    در تاریخ پنجشنبه ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹،‏ ۷:۳۸ avaye buf نوشت:

    > ساسان قره داغی ( sasan GharehDaghi ) posted: ” فرمت کتاب : فایل صوتی [image: > 🔊] نام کتاب : تاریخ هیجده ساله ی آذربایجان دسته‌بندی : تاریخ معاصر ، > تاریخ شفاهی ، تاریخ ایران و جهان نویسنده : احمد کسروی انتشارات : امیرکبیر > تعداد صفحات : 930 چاپ هشتم تعداد فایل : 64 عدد فایل صوتی 30.11 ساعت > راوی : سهیلا ن” >

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s