قهرمانان و گورها – ارنستو ساباتو


_Dar_Baareyeh_Ghahramaanaan_Va_Goorha_AVAYeBUF-Wordpress-Com


 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  

کتاب : قهرمانان و گورها

دسته‌بندی :  داستان های آرژانتینی قرن 20 ، رمان ، داستان جهان ، ادبیات ، رمان خارجی

نویسنده : ارنستو ساباتو

مترجم : مصطفی مفیدی

ناشر : نیلوفر

سال چاپ   : 1384

تعداد صفحات : 597

تعداد فایل :  46  عدد فایل صوتی به مدت 25.33 ساعت

راوی : زهرا محمدی

 

رمان حاضر که در سال‌های 1950 در آرژانتین رخ می‌دهد، شرح ماجرای «آله خاندار»، دختر زیبایی از یک خاندان ممتاز آرژانتینی و سه مردی است که زندگی‌شان به نحو غمباری با زندگی او گره خورده است: پدرش، «فرناندو بیدال» که مشغله‌ی ذهنی غریبی نسبت به کوران، شرارت، و تبهکاری، و بیش از همه نسبت به «آله خاندرا» دارد؛ پس از او «مارتین»، عاشق جوان‌تر اوست که رستگاری خویش را به قیمت دست شستن از عشق خود به دست می‌آورد؛ سپس «بروتو» است، فیلسوف و نویسنده، و دوست خانوادگی «آله خاندرا» که عشق به مادر را در رابطه‌اش با دختر او، یعنی «آله خاندرا» می‌جوید.

باز هم قصۀ انسان است، که تضادهایش از هم دریده اند. قصۀ انسان است، قصۀ مهربان و پاکدلی است که بی رحمی ها و ترفندهایش مسخ می کنند. باز هم قصۀ انسان است: اسیر سرنوشت، محکوم جبر واقعیت های سرسخت گریزناپذیر، که از خود اختیاری ندارد؛ نمی توان او را محکوم کرد، نمی توان بر او حکم کرد. نمی توان در او داوری کرد، بل باید بر او رحمت آورد و گریست .

مترجم فارسی

دربارۀ قهرمانان و گورها شرح احوال آله خاندرا، دختر زیبایی از یک خاندان ممتاز آرژانتینی و سه مردی است که زندگی شان به نحو غمباری با زندگی او گره خورده است: پدرش، فرناندو بیدال که مشغلۀ ذهنی غریبی نسبت به کوران، شرارت و تبهکاری، و بیش از همه نسبت به آله خاندرا دارد؛ پس از او مارتین، عاشق جوان تر اوست که رستگاری خویش را به قیمت دست شستن از عشق خود به دست می آورد؛ سپس برونو است، یک فیلسوف و نویسنده، و دوست خانوادگی آله خاندرا که عشق به مادر را در رابطه اش با دختر او، یعنی اله خاندرا، می جوید. داستان در متن خیزش پر تلاطم اجتماعی و سیاسی سال های ۱۹۵۰ آرژانتین رخ می دهد. شاهکاری است آفریدۀ ذهن خلاق یکی از اصیل ترین نویسندگان خوش ذوق و قریحۀ قرن بیستم، یعنی ارنستو ساباتو.

 

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

 

🔊

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

 

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s