تاریخ قرن هیجدهم و انقلاب کبیر فرانسه و امپراطوری ناپلئون – آلبر ماله، ژول ایزاک

_Tarikh_Garn_Hejdahom_Va_Enghelabe_Kabire_Farance_AVAYeBUF-Wordpress-Com.jpg

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  

کتاب : تاریخ قرن هیجدهم و انقلاب کبیر فرانسه و امپراطوری ناپلئون

نویسندگان : آلبر ماله، ژول ایزاک

ترجمه  :   رشید یاسمی

سال چاپ  : 1357

ناشر: کاویان

تعداد صفحات : 710

تعداد فایل :   60  عدد فایل صوتی به مدت  29.56  ساعت

راوی : پریوش زاهدی

دسته‌بندی : تاریخ جهان ، تاریخ فرانسه ،  ناپلئون ، سیاست و اقتصاد ، زندگی و خاطره ، سرگذشت ، مردان سیاسی جهان ،انقلاب ها

 

انقلاب فرانسه پس از اصلاح مذهبی لوتر، از مهمترین و موثرترین وقایع تاریخ اروپاست. زیرا چنان که لوتر مذهب را اصلاح کرد انقلاب فرانسه نیز در اصول سیاسی و اجتماعی جهان تغییراتی پدید آورد.

در کتاب تاریخ قرن هیجدهم و انقلاب کبیر فرانسه و امپراتوری ناپلئون، نوشته نویسندگانی چون آلبر ماله و ژول ایزاک، اوضاع و احوال سیاسی‌ اجتماعی اقتصادی ابرقدرت‌های بزرگ اروپا در قرن هیجدهم یعنی روسیه، انگلیس، پروس و اتریش را عنوان کرده و زمانی که به فرانسه می‌رسد چگونگی به وقوع پیوستن انقلاب کبیر فرانسه از ابتدا تا انتها را بیان می‌نماید.

بزرگ‌ترین اتفاق تاریخ که موجب پیشرفت قرن و جداییش از جهان گشته را بسیاری انقلاب کبیر فرانسه می‌دانند، انقلابی که توسط ناپلئون بناپارت سردار کوتاه قد، ولی بلندهمت فرانسوی به وقوع پیوست.

کتاب تاریخ قرن هیجدهم و انقلاب کبیر فرانسه و امپراتوری ناپلئون، تاریخ پیچیده و تودرتوی قرن هیجدهم اروپا را بصورت شیرین و روان بیان کرده، به گونه‌ای که به گفته بسیاری از بزرگان ادبیات ایران زمین نهادن این کتاب در زمان مطالعه‌اش کاری است بس دشوار، ارزشی دوچندان یافته.

چکیده‌ای از متن:

سلطنت لوی پانزدهم پس از عهد پادشاهی لوی چهاردهم طولانی‌ترین ادوار سلطنتی تاریخ فرانسه است. مدت آن ۵۹ سال بود (از اول سپتامبر ١۷١۵ تا ١۰ مه ١۷۷۴) و به دو دوره تقسیم می‌گردد: اول از ١۷١۵ تا ١۷۲۳ که زمان صغر لوی پانزدهم و نیابت سلطنت دوک دورلئان است، دوم از ١۷۲۳ الی آخر که عهد سلطنت شخصی لوی پانزدهم است.

 

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

🔊

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s