کتاب صوتی دیوانگی در بروکلین نویسنده :پل استر

_Divanegi_Dar_Brooklin_AVAYeBUF_Wordpress_Com

فرمت کتاب : فایل صوتی 🎼💽📕

کتاب : دیوانگی در بروکلین

نویسنده : پل استر

مترجم : خجسته کیهان

ناشر : افق

تعداد صفحات : 357 صفحه 

سال چاپ : 1386

تعداد فایل : 25 عدد فایل صوتی به مدت 12 ساعت و 03 دقیقه

دسته‌بندی : ادبیات , رمان , داستان , رمان خارجی ,  رمان های برتر

نیویورک تایمز، نشریه پرطرفدار اولین جایی بود که چند پاراگراف اول این رمان را رونمایی کرد و درست از همان موقع منتقدان ادبی پیش بینی کردند که این بار سر و کارشان با کاری متفاوت است.

مجله معتبر نیویورکر درباره این رمان نوشت: “دیوانگی در بروکلین” دری است به روی دنیایی بهتر، مکانی که بیش از یک فضای داستانی ارزش دارد، جایی برای رجوع و رسیدن به یک آغاز برای ادامه زندگی. اما جایی برای زندگی کردن در رویاها. استر از دنیایی حرف می زند که پیشتر هرگز به این شکل فلسفی پیش روی مخاطبانش تصویر نکرده بود. او با نگاهی پر از امید که در رمانهای پیشینش هرگز این قدر پر رنگ نبود می نویسد: “مهم نیست زندگی تان تا چه اندازه حقیر و کودکانه است، مهم این است که بدانید هر آنچه برایتان اتفاق می افتد برای دیگری هم رخ می دهد.”

استر پیشتر هم در گفتگوهایش گفته بود که بیش از هر چیز به دنبال مفاهیمی چون هستی، تنهایی، مرگ و زندگی اجتماعی است و با نوشتن “دیوانگی در بروکلین” تا حدودی پاسخ این سئوالات را می دهد. او در این رمان هم دوباره به محله ای می رود که گره ذهنی عجیبی با آن دارد. به بروکلین، محله ای که بستر اغلب داستانهای اوست. استر دوباره داستان را در همان سیر جنون آمیز پی می گیرد. او در دیوانگی در بروکلین با روایتی ساده، داستانی را در دل داستان دیگر روایت می کند.

دیوانگی در بروکلین ماجرای مرد 60 ساله ای است که به دلیل بیماری سرطان، تحت شیمی درمانی است. از همسرش جدا شده و تنها دخترش نیز او را ترک کرده است. او بهترین جا برای مردن را همان جایی می داند که به دنیا آمده؛ بروکلین. و مثل سگ زخمی همین کار را می کند. اما وقتی با دیگران ارتباط برقرار می کند و روزهایش را با آنها سپری می کند، به روشنی نشانه های زندگی را در رفتارش می بینیم. گلاس تصمیم گرفته بود تنها باشد اما از خودش بیرون می آید. گلاس برای مردن آمده بود اما با بیرون آمدن از خود، زندگی را بر می گزیند. زندگی در شهری که 56 سال پیش برای آخرین بار با پدر و مادرش از آن بیرون آمده است. ناتان گلاس از جمله شخصیتهایی است که طی سالها داستان نویسی تبدیل به یکی از شاخصه های اصلی داستانهای پل استر شده است و در خط به خط داستانهای او جان گرفته است و درست تر اینکه تبدیل به یک شخصیت محوری شده است. ناتان در کمال ناامیدی امیدوار است. او امیدوار است که مکان مناسبی برای مردن پیدا کند و به همین خاطر به بروکلین اسباب کشی می کند.

لینک کتاب در تلگرام

دانلود  جلد یکم کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

دانلود فایل pdf

کمک به فعالیت های گسترده تر از طریق خرید کتاب ها

لیست کتاب های قسمت فروش به مرور اضافه خواهند شد

لطفا با خرید کتاب های انتشارات آوای بوف از ما برای تولید و پخش کتاب های رایگان بیشتر حمایت کنید :

AVAYEBUFGOOGLE
کتابهای  آوای بوف در گوگل پلی  

amazon

ــــــــــــ

Google-Play_New-Logos2_books-1

خرید مجموعه کتاب های ما از گوگل پلی  برای کمک به گسترش فعالیت هاlulu_logo_retina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s