کتاب صوتی میرزا رضا کرمانی _ نویسنده : پرویز خطیبی

_Mirza_Reza_Kermani_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🎼💽📕

کتاب : میرزا رضا کرمانی

نویسنده : پرویز خطیبی

 

ناشر: معین

سال چاپ: 1396

تعداد صفحات: 110

تعداد فایل : 19 عدد فایل صوتی به مدت 02 ساعت و  58 دقیقه

راوی : یاسمن مجتبی یی

دسته‌بندی : سرگذشت , مجموعه تاریخ ایران و جهان و خاطرات سیاسی , تاریخ , خاطرات , تاریخ معاصر ایران , قاجاریان، 1193 – 1344ق ,

 

این کتاب سعی دارد تا به زندگی میرزا رضا کرمانی، از تأثیرگذاران در جنبش مشروطه، با زاویه دید نزدیک‌ تری به روایت نوه دختری او بپردازد.

در بخش‌هایی از این اثر می‌خوانیم: کودک بودم و در همان عالم کودکی شنیده بودم که پدربزرگ من شاه رو کشته است. واقعیت هولناکی بود. می‌ترسیدم. عکس کوچکی از میرزا رضا پیدا کرده بودم. همان که میرزا در غُل و زنجیر و یک دوستاقبان مسلح بالای سرش ایستاده است. شاید آن چهره برای تو یک چهره عادی از یک نفر در گوشه‌ای از تاریخ مملکت باشد. اما برای من عادی نبود. او پدربزرگ من بود و من خیلی کم در مورد او می‌دانستم. می‌خواستم بیشتر بدانم. اما همه طفره می‌رفتند.

از خودش می‌پرسیدم. چشم‌هایش با من حرف می‌زد: «روزی که مردم این مملکت بفهمند من با کشتن ناصرالدین‌شاه چه خدمتی به مملکتم کردم. این چوبه دار رو زیارت می‌کنند».

پیش‌تر نیز آثاری از خطیبی درباره پدربزرگ او منتشر شده است. «آقا کوچک» از جمله این آثار است که در آن نویسنده به نقل از مادربزرگش، یعنی دختر میرزا رضا کرمانی، به مشروطه و وقایع مربوط به جریان محاکمه و شهادت میرزا رضای کرمانی و مشکلاتی که بعد از شهادت وی بر سر خانواده‌اش آمد، پرداخته است. این اثر توسط خانواده خطیبی در اختیار نشر معین قرار گرفته و همزمان با یکصدمین سالگرد انقلاب مشروطه منتشر شده است.

میرزا رضا کرمانی ملقب به «شاه‌شکار»، از شاگردان سید جمال‌الدین اسدآبادی و قاتل ناصرالدین شاه بود. او برای شکایت از حاکم کرمان به تهران آمد، اما مورد آزار نایب‌السلطنه کامران میرزا قرار گرفت و مدت‌ها همراه حاج سیاح محلاتی و چند تن دیگر در زندان محبوس بود. وی پس از آزادی جزو مریدان سید جمال‌الدین اسدآبادی شد. میرزارضا کرمانی به‌شدت تحت تأثیر تعلیمات سید جمال قرار گرفته بود. وی در شهر بارفروش به‌قصد کشتن کامران میرزا یک پنج‌لول روسی خرید، اما مدتی بعد قصدش را تغییر داد و تصمیم گرفت کسی را که فکر می‌کرد ریشهه تمام ستم‌هاست از میان بردارد. بسیاری از پژوهشگران کشته شدن ناصرالدین‌شاه را از عوامل مؤثر در شکل‌گیری جنبش مشروطه می‌دانند.

 

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

.

 

کمک به فعالیت های گسترده تر از طریق خرید کتاب ها

لیست کتاب های قسمت فروش به مرور اضافه خواهند شد

لطفا با خرید کتاب های انتشارات آوای بوف از ما برای تولید و پخش کتاب های رایگان بیشتر حمایت کنید :

 

کتابهای  آوای بوف در گوگل پلی  AVAYEBUFGOOGLE
کتابهای  آوای بوف در گوگل پلی  

ــــــــــــ


amazon
خرید مجموعه کتاب های ما از سایت آمازون برای کمک به گسترش فعالیت ها

ــــــــــــ

Google-Play_New-Logos2_books-1

خرید مجموعه کتاب های ما از گوگل پلی  برای کمک به گسترش فعالیت ها

ــــــــــــ

lulu_logo_retina
خرید مجموعه کتاب های ما از سایت لولو برای کمک به گسترش فعالیت ها

One comment

  1. فیروزه خطیبی مدیر و موسس بنیاد فرهنگی پرویز خطیبی در لس آنجلس says:

    نظرمن به عنوان صاحب و ناشر این اثر در قانون حمایت از مولف ایالات متحده آمریکا این است که شما بدون اجازه این کتاب را به این صورت منتشر کرده اید. نکته مهم تر اینکه نشر معین بطور سرخود روی جلد فعلی را برای چاپ کتاب انتخاب کرده است و اصل این کتاب در لس آنجلس در سال 2019 منتشر شده و شما تحت تعقیب قانونی قرار خواهید گرفت مگر آنکه مستقیما با من در تماس باشید.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s