کتاب صوتی و پی دی اف _ رمزداوینچی _ دن براون

ramze_davinchi_www.Avayebuf.Wordpress.Com.jpg

رمزداوینچی

نویسنده : دن براون
.
مترجم : نوشین ری شهری
ناشر: انتشارات نگارینه

کتاب رمز داوینچی علاوه بر ساختار داستانی دارای تئوریهایی در مورد آثار داوینچی و مسیحیت است . خواننده را به تفکر دعوت می کند. دن براون به خوبی با متن های داستان نویسی آشناست و قدرت خود را در این اثر به خوبی به رخ خواننده می کشاند.
رمز داوینچی با وقوع یک قتل آغاز می شود و در آغاز داستان با معرفی قاتل و مقتول برای خواننده تنها این سئوال باقی می ماند علت این جنایت چیست؟
گشاینده رمز داوینچی کسی نیست مگر سوفی که با کمک یک سمبل شناس به نام رابرت لانگدون قدم به قدم به رمزی که ارزش مردن را دارد نزدیک می شود.
“خانقاه صهیون را پادشان فرانسه به نام گادفری دبویلون در سال 1099 ، در اورشلیم تشکیل داد .او ، بعد از پیروزی بر شهر ، ادعا کرد که راز مهمی در اختیار دارد؛ رازی که از آغاز مسیحیت در خانواده او حفظ شده است.
او از ترس اینکه مبادا با مرگش این راز به گور سپرده شود ، انجمن اخوت یا خانقاه صهیون را تاسیس کرد تا آن راز را برای نسل های بعدی حفظ کند.”ص124
“مسیح شخصیتی تاریخی بود ،فردی با نفوذ و شاید بتوان گفت معمایی ترین رهبری که دنیا به خود دیده است.در مقام مسیح موعود ، عیسی سلطنت شاه های بسیاری را واژگون کرد، میلیون ها نفر از او پیروی کردند و فلسفه جدیدی را بنیان نهاد”ص179
“کتاب مقدس امروزی را امپراتور کافر روم کنستانتین گرد آورد.”ص179
سوفی متعجب پرسید :”چرا امپراتور کافر مسیحیت را مذهب رسمی کشورش دانست؟”
تیبینگ خندید:”کنستانتین تاجر خوبی بود .او می دید که مسیحیت پیشرفت می کند و او عقب مانده است. تاریخ نویسان هنوز روش هوشمندانه او را در تغییر دادن نشانه های شرک به مسیحیت تحسین می کنند. او با ترکیب نشانه های شرک با عیدها و آئین های مذهبی مسیحیان هر دو جناح را راضی نگاهداشت”صavayebuf180
این کتاب علاوه بر هیجان اطلاعاتی در مورد سمبل های رایج که در زندگی بارها با آنها برخورد کرده ایم می دهد، عشق در این داستان همچون یک راز به آرامی جریان دارد .این داستان برای امروزی ها نوشته شده کم حجم و جذاب با تقسیم بندی های کوتاه .

 

دانلود فایل صوتی کتاب رمزداوینچی بخش یکم

دانلود فایل صوتی کتاب رمزداوینچی بخش دوم

دانلود فایل صوتی کتاب رمزداوینچی بخش سوم

دانلود فایل صوتی کتاب رمزداوینچی بخش چهارم

 

85  avaye-buf-telegram

3 comments

  1. شب بخیر و سلامتی، ایام به کام روزگار به خوشی،عالیه کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دید.خسته نباشید.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s