کتاب صوتی آنا كارنينا _لئو تولستوی

 

Anna_Karnina_AVAYeBUF_Wordpress_Com.jpg

آنا كارنينا

نويسنده :  لئو تولستوی

مترجم :  محمد علی شیرازی
ناشر : انتشارات ساحل
چاپ : 1348
تعداد : 15 عدد فایل صوتی
راوی :  فیروزه غفوری پور
آنا کارنینا نام رمان جاودانه لئو تولستوی نویسنده روسی قرن نوزدهم می‌باشد. از آنجایی که علی‌رغم تحسین منتقدان از کتاب جنگ و صلح، به عقیده خود نویسنده این کتاب «بیشتر به شرح وقایع تاریخی می‌ماند تا رمان»، می‌توان آنا کارنینا را اولین رمان وی در نظر گرفت.

آنا کارنینا به معنای واقعی کلمه یک شاهکار ادبی به حساب می‌آید و در نظر بزرگان ادبیات از جمله، داستایوسکی، ولادیمیر ناباکوف، ویلیام فالکنر، و نظر سنجی‌های مجله تایم در سال ۲۰۰۷ (که برگرفته از نظرات ۱۲۵ نویسنده بزرگ دنیا می‌باشد)، این کتاب بدون هیچ رقیبی، برترین کتاب تمام دوران انتخاب شده است.

همانند کتاب‌های جنگ و صلح، و جنایت و مکافات، آنا کارنینا نیز قبل از انتشار به صورت یکپارچه، در روزنامه پیام‌آور روسیه به صورت سریالی (مابین سال‌های ۱۸۷۵ لغایت ۱۸۷۷) به چاپ رسید. همانند داستایوسکی، تولستوی نیز با افکار سیاسی مدیر مسئول این روزنامه (کاتکوف) موافق نبود و این اختلاف باعث شد که روزنامه پیام‌آور آخرین قسمت داستان آنا کارنینا را چاپ نکند و علاقه‌مندان مجبور شدند تا زمان انتشار کتاب اصلی در سال ۱۸۷۸ برای خواندن قسمت پایانی کتاب منتظر بمانند.

آنا کارنینا و لوین نام دو شخصیت اصلی داستان می‌باشند و داستان زندگانی آنها به صورت موازی در طول کتاب نقل می‌شود. برای روایت جریانات زندگی این دو و ارتباط آنها با سایر اشخاص، تولستوی همانند بسیاری از نویسندگان کلاسیک از شیوه سوم شخص دانای کل استفاده نموده است. این کتاب در هشت بخش نوشته شده است که در ادامه مختصری از داستان کلی ارائه خواهد شد.

 

دانلود فایل صوتی کتاب آنا كارنينا

85 avaye-buf-telegram

One comment

 1. با درود و خسته نباشید فراوان خدمت همه‌ی دست اندرکاران آوای بوف
  دو روزه با سایت حالتون آشنا شدم، یعنی کاملا اتفاقی. دنبال کتابی صوتی از داستایفسکی بودم که سایت شما بالا اومد. بالاخره باز شد. چند تا کتاب رمان و داستان دانلود کردم. شارژ گوشی تموم میشد. به برق زدم. چند ساعت بعد با هر فیلتر شکن و…. هرچی به کار بردم نتونستم بازش کنم. انگار به قول هدایت
  با این حال بسیار خرسندم و هر از گاهی سر میزنم. قطعا این سایت
  به دوستان معرفی خواهم کرد. و . ممنون میشوم که از رمانهای نویسنده های برنده ی نوبل- خصوصا از سال ۲۰۰۰ به بعد بیشتر کتاب لطف کنید و بگذارید. سختی هایش را میدانم وای چشم امید به همین سایت های ادبی و هنری هستش.
  با تشکر. و ممنون میشوم لیست آثار جدیدتان رو به ایمیل من بفرستین. گستاخی هستش- با اون همه کاری که دارین – ولی این لطف و در حقم بکنین
  با تشکر. حاجی
  راستی من خیلی داستان دارم. اینجا میدونم چاپ نمیشه. راه حلی میتوانید برام بگید؟

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s