کتاب صوتی اصول علم سیاست

photo_2018-08-29_23-32-17.jpg

 

اصول علم سیاست

نویسنده :  موریس دوورژه

مترجم :  ابوالفضل قاضی
ناشر: علمی و فرهنگی
قطع: رقعی
تعداد صفحات: ۳۳۵
موضوع:  علوم سیاسی
گوینده :  فریبا آزاد
اصول علم سیاست از آثار مهم موریس دوورژه، دانشمند و روزنامه نگار برجسته ی فرانسوی است، که چندین سال در دانشگاه پاریس تدریس شده و دانشجویان علوم سیاسی، اقتصادی، جامعه شناسی، و حقوق از آن بهره ها، جسته اند.
موریس دوورژه در این کتاب شیوه ی برخوردی دل انگیز با محتوای اصیل اثر خویش دارد که هم زمان در زبانی ساده و بی پیرایه بازتافته است: سیاست را به ژانوس دو چهره ای اساطیری همانند می کند که یکی از چهره های آن نمودار سامان مندی و هم گونگی و چهره ی دیگرش نشان پیکار و چالش است. مجله اینترنتی آوای بوف این دوگانگی در ماهیت قدرت هم جلوه می کند، قدرتی که گاه سیمایی نظم آفرین و گاه چهره ای سلطه گر از خود می نمایاند.
موریس دوورژه در کتاب «اصول علم سیاست» با برداشتی دل انگیز و اصیل، سیاست را به ژانوس دو چهره‌ای اساطیری تشبیه می‌کند که یکی از چهره‌های آن نشان دهندهٔ نظم و همگونی و چهرهٔ دیگر آن نمایشگر مبارزه، پیکار، تعارض و تضاد است. این دوگانگی در ماهیت قدرت نیز آشکارا به چشم می‌خورد، قدرتی که خود گاهی به‌صورتی نظم‌آفرین و زمانی با سیمای تسلط‌جو تجلی می‌کند.

در سطح بالاتر و پیچیده‌تر، جامعهٔ سیاسی چارچوبی است که زندگی افرادش معنی و اعتبار می‌بخشد. جامعهٔ سیاسی گونه‌ای نظم انسانی جانشین هرج و مرج می‌کند.

هدف کتاب حاضر آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات و نظرات دانشمندان AVAYe BUF و تفکر آنها و شناسانیدن این دیدگاه‌ها به دانشجویان است. برای آشنایی با مبانی علم سیاست آشنایی با مطالب و مباحث و سپس شناختن نظر و دیدگاه‌های که در این رشته فعالیت نموده‌اند لازم است همچنین کمک کردن به دانشجویان این رشته برای آنکه با مبانی علم سیاست آشنا شوند و جایگاه و جهت آن را تشخیص دهند از اهداف عمدهٔ این کتاب است.

 

دانلود فایل صوتی کتاب اصول علم سیاست

 

 

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s