آخرین روز یک محکوم به اعدام و کلودولگرد | ویکتور هوگو

_Akharin_Ruzeh_Yek_Mahkum_Va_Keludeh_Velgard_AVAYeBUF-Wordpress-Com

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊
نام کتاب : آخرین روز یک محکوم به اعدام و کلودولگرد
دسته‌بندی: داستان

نویسنده : ویکتور هوگو
مترجم : محمد قاضی
ناشر: هدایت
سال انتشار: 1369

تعداد صفحات: 189

تعداد فایل : 9  عدد فایل صوتی 3.9ساعت

نام یک کتاب رمان کوتاه ادبی از ویکتور هوگو نویسندهٔ فرانسوی است؛ که برای نخستین‌بار در سال ۱۸۲۹ منتشر شد و یکی از آثار مشهور ادبی جهان به شمار می‌رود. این رمان تفکر مردی محکوم به مرگ را بازگو می کند. ویکتور هوگو این رمان را نوشت تا احساساتش را بیان کند که مجازات اعدام باید لغو شود.

مردی که در قرن نوزدهم در فرانسه توسط گیوتین محکوم به مرگ شده است، در حالی که منتظر اعدام است، اندیشه و تفکرات، احساسات، و ترس خود را دربارهٔ اعدام می‌نویسد. نوشتهٔ او تغییر روحیهٔ خود را نسبت به جهان خارج از سلول زندان در طول زندان خود نشان می‌دهد و زندگیش را در زندان توصیف می‌کند، داستان با ورود یک کشیش به زندان برای طلب بخشش و توبه توسط زندانی و گفتگوهایی که بین آن‌ها به وقوع می‌پیوندد؛ ادامه می‌یابد. او نام او را به آنچه که او را به آن نام صدا می زدند (همچون، جنایت کار، قاتل، مجرم و …) صدا نمی‌کند، اما به‌طور مبهمی اشاره می‌کند که او کسی را کشته است.

در روز اعدام او دختر سه ساله خود را برای آخرین بار می‌بیند، اما او دیگر او را به رسمیت نمی‌شناسد و دخترش به وی می‌گوید که پدرش مرده است.

در این رمان، فردی که به اعدام محکوم شده است به شدت خواستار عفو و بخشش مردم است تا بتواند بار دیگر همچون یک شهروند خوب و به دور از جرم و جنایت به زندگی خود در کنار دخترش ادامه دهد، چرا که دخترش اکنون به جز او کسی را در این دنیا ندارد؛ اما مردم به شدت از وی متنفر هستند و خواستار آن هستند که هر چه زودتر او اعدام شود.

دانلود کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم به اعدام و کلودولگرد بصورت زیپ شده

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s