کتاب صوتی ژاندارک نویسنده : موریس مترلینگ

_Zhandark_AVAYeBUF_Wordpress_Com.jpg

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊

نام کتاب : ژاندارک

دسته‌بندی: سرگذشت

نویسنده : موریس مترلینگ

مترجم : عنایت‌الله شکیباپور

تعداد فایل : 06 عدد فایل صوتی 4.15  ساعت

راوی : فریبا آزاد

کتاب کمیاب ژاندارک یا دوشیزه ارلئان دوشیزه دلاور ملی فرانسه و دوشیزه ای در کلیسای کاتولیک بوده است . آوای بوف در جنگ صدساله بر ضد انگلستان ، رهبری فرانسوی‌ها را برعهده داشت. در نزدیکی شهر کُنپی ینی، به خاطر خیانت شهردار این شهر توسط بورگونی‌ها اسیر و به انگلیسی‌ها فروخته شد. ژاندارک در یک دادگاه کلیسایی ، توسط اسقف بووه ، پیر کوشون به جرم ضدیت با قوانین کلیسا ، محکوم و در میدان ویومارشه شهر روآن سوزانده شد. چندی بعد، در یک دادگاه تجدید نظر در سال ۱۴۵۶، شرافت این دوشیزه قهرمان باز به اثبات رسید.
گرچه ۲۵سال بعداز مرگ ژاندارک در سال ۱۴۵۶میلادی، پاپ کالیکتوس سوم در دادگاه دیگری شرافت «دوشیزه اورلئان» را اعاده کرد و در سال ۱۹۲۰ پاپ بندیکت پانزدهم، ژاندارک را در شمار قدیسین آورد، اما در اذهان مردم اروپا و بخصوص فرانسه، او همچنان سمبل خون به‌ناحق‌ریخته‌شده‌یی است که صدایش در گوش وجدانهای بشری هنوز طنین دارد وقتی در لحظات واپسین حیات به‌شهر روآن‌گفت:
روآن‌ ، یعنی من این‌جا باید بمیرم؟ آه روآن‌می‌ترسم که تو خونبهای مرا گران پرداخت کنی»
ژاندارک اگر‌چه در روایتها، کتابها و فیلمها متفاوت توصیف شده، اما مظلومیت، پاکی و آمادگی برای فدای خود، جزیی ثابت از این‌توصیفها بوده است. ازهمین‌روست که داستانش همیشه تازه است، چون با ارزشهای والای انسانی در یک‌مدار آرمانی پیوند خورده است.

دانلود فایل صوتی کتاب ژاندارک بصورت زیپ شده

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s