کتاب صوتی انسان طاغی آلبر کامو

photo_2019-05-03_09-54-53

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊

نام کتاب : #انسان_طاغی

نویسنده : #آلبر_کامو

مترجم : مهبد ایرائی طلب

راوی : #سامسارا

تعداد فایل : ٣٣ عدد فایل صوتی

دسته‌بندی: #فلسفه #جامعه_شناسی #سیاسی

🚫 #ممنوعه #نایاب ⛔️

درباره کتاب :

این کتاب به هر دو جنبهٔ متافیزیکی و تاریخی توسعهٔ طغیان و انقلاب در جوامع، به خصوص اروپای غربی، می‌پردازد. کامو نویسندگان و هنرمندان گوناگونی چون اپیکور و لوکرتیوس، مارکی دوساد، هگل، داستایوفسکی، نیچه، ماکس اشتیرنر، آندره بروتون و دیگران را در یک دیدگاه یکپارچهٔ تاریخی به انسان در حال طغیان مربوط می‌کند که ممکن است در قالب‌های فردی و اجتماعی به صورت یک پدیدهٔ واحد به نظر برسد. کامو چند عامل رادر فرهنگ و جنبش تاریخ اندیشه و هنر غرب می داند و اهمیت هریک را در توسعه کلی تفکر انقلابی و فلسفه.

کامو با انتشار رسالۀ «انسان طاغی» در سال ۱۹۵۱ راهش را از یاران پیشین خود در مکتب اگزیستانسیالیسم جدا کرد. او به رهنمودهای ایدئولوژیک بدگمان بود. وعده‌ی «فردای بهتر» را فریب و دروغ سیاستمداران می‌دانست.
کامو به «مصلحت» معتقد نبود. برای او اخلاق و سیاست یکی بود. در دوران تسلط آرمان‌های چپ، او به روشنفکران نهیب زد که رؤیاهای «ایدئولوژیک» تنها به یأس و ماتم منجر خواهد شد. نظام‌های تمامیت‌خواه از چپ و راست، با وعدۀ بهشت‌های واهی، روی زمین جهنم‌های واقعی به پا می‌کنند.

آیا میانه روی می تواند طعنه ای برای شورش باشد، یا آیا مقرر است که شورشیان بدل به دیکتاتورهایی شوند که بر علیهشان طغیان کرده اند؟ کامو در طاغی ارزیابی خود از پوچی را دنبال می کند و ارزشهایی را در شورش، در انسجامی خاص، کشف می کند – من شورش می کنم پس ما هستیم. هر چند اگر این فضیلت از سوی دیگران انطباق نیافته و استثمار شود، تبدیل به عیب و نقص می شود. کامو به انتقاد از رویکردهای مسیحیت و کمونیست پرداخته و به هر وجه لازم رویه هایی را که از جانب هر دو رویکرد در جهت حفظ غایتشان به کار برده می شود را مورد نقد قرار می دهد. طاغی اغلب با کژفهمی و همواره به گونه ای جدلی، از سوی برخی به عنوان عالی ترین اثر کامو و از جانب برخی دیگر به عنوان مغشوش ترین کتاب او مد نظر قرار گرفته است.
انسان طاغی کیست؟ کسی است که نه می گویدامانه گفتن اواز سر انکار نفس نیست.

دانلود کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده در دو بخش با کیفیت و حجم بالا

فایل اول

فایل دوم 

هر دو مجموعه بصورت یکجا 

 

 

 

دانلود کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

با کیفیت و حجم پایین  

 

 

لینک کتاب در تلگرام 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s