جامعه شناسی ایران (جامعه کژ مدرن)

_Jamee_Shenasi_Iran_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊

نام کتاب : جامعه شناسی ایران (جامعه کژ مدرن)

دسته‌بندی: انحراف اجتماعی

نویسنده : حمیدرضا جلائی پور

چاپ اول : 1392

تعداد صفحات: 710

انتشارات :  نشر علم

تعداد فایل : 62 عدد فایل صوتی 30.45 ساعت

راوی  :  الهه مسعود

 

 

درباره کتاب :

دکتر حمیدرضا جلائی پور، استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران، در این کتاب که نتیجه ی بیش از ۵ سال پژوهش ایشان است به بررسی خصائل جامعه ی ایران می پردازد. وی از منظری واقع نگر و انتقادی و با کمک واژه ها و مفاهیم و نظریه های جامعه شناختی جامعه ی ایران پس از انقلاب را مورد تفحص قرار داده است.

نویسنده با نگاهی مساله محور به ارزیابی مسائل جامعه ی ایران پرداخته است. از آنجا که جلایی پور کنش گری اصلاح طلب است و از منظر جامعه شناسانه مسائل ایران را می نگرد، این کتاب می تواند خواننده را با تفاوت نظر جامعه‌شناسی آکادمیک محض و جامعه شناسی تجویز گر مواجه سازد. جلائی پور با بررسی الگوهای کلان تغییر اجتماعی در صد سال اخیر، نیاز امروز ایران را الگوی روز آمد اصلاح طلبی سه ضلعی می داند.

ایشان ضمن پذیرش نظری که مردمسالاری در یک و نیم قرن اخیر در ایران را ناتمام می داند، معتقد است جامعه ی ایران در صد سال اخیر درجا نزده است و ویژگی های مدرنی از خود نشان می دهد. نویسنده محیط زندگی مردم ایران را نه استبدادی و عقب افتاده که جامعه ای مدرن و امروزی می داند. البته این جامعه نیز مانند بقیه ی جوامع مدرن توانایی ها و بحران های خودش را دارد. ثانیاً جامعه ی مدرن ایران از بدقوارگی رنج می برد.

ایشان از این منظر معتقد است عارضه ی بدقوارگی ایران دردی است که بدون خون ریزی قابل درمان است. خواندن این کتاب را به همه ی آنانی که دل در گرو اعتلای ایران عزیز دارند و مخصوصاً اصلاح طلبان عزیز توصیه می کنم. هنر ما استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانایان سرزمین مان است. بی شک مطالعه ی این کتاب کمک خواهد کرد که در تشخیص درد و هم در درمان آن کمتر به خطا رویم.

 

دانلود  کتاب صوتی بصورت زیپ شده 

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s