ادیان زنده جهان

 

_Adyane_Zende_Jahan_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊 

نام کتاب : ادیان زنده جهان

دسته‌بندی :  تاریخ جهان ، تاریخ ادیان

نویسنده : رابرت هیوم

مترجم : عبدالرحیم گواهی

انتشارات : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

چاپ سوم : 1373

راوی : شراره قیامی

 

کتاب خوبی اما متاسفانه مترجم کتاب یک ادم متعصب و بی منطق و بی سواد است .
مترجم آدم بی فرهنگی است که به نویسنده توهین میکند و او را نادان و بیشعور و کافر و فرصت طلب و گمراه میداند (در پانویسها بارها به نویسنده توهین کرده) .
اگر میخواهید این کتاب را بخوانید یاوه گوییهای مترجم را در پانویسها نخوانید نه علمی است و نه منطقی و نه معتبر بر این باورم که مترجم در متن اصلی هم دست برده و جاهایی را سانسور کرده. متاسفانه دسترسی به کتاب اصلی ندارم که بتوانم مقایسه کنم اما از عصبی بودن مترجم و این که ترجمه کتاب را با پاسخگویی به کتاب اشتباه گرفته بعید نمیدانم که بخشهایی را حذف کرده باشد .

کتاب که بیش از نیم قرن نوشته شده است، نویسنده (هیوم) ، کتاب خودش را چنین معرفی می کند : یک بررسی دقیق در مورد منشأ، متون مقدس، تحولات تاریخی و ارزش‌های اساسی ادیان فرهنگی .
بنا به ادعادی نویسنده؛ شعاع بررسی کتاب حاضر فقط در مورد ادیانی است که در طول تاریخ بشری به وجود آمده و سپس مستمرا به حیات خود در زمینه‌های سازمان مذهبی، اجتماعی، هنر و ادبیات و نیز آداب دینی در طی قرون و اعصار ادامه داده‌اند.
وی در این کتاب به معرفی مذاهبی مانند «جان پرستی» و پابرجایی چنین مذاهبی در حال حاضر و در میان اقوام بدومی پرداخته و معتقد است که این مذاهب هیچ سهمی در تمدن جهان نداشته و احتمالا در آینده نیز نخواهد داشت. در این کتاب در خصوص یازده دین مطالبی بیان شده و نویسنده آن «رابرت ارنست هیوم» به وجود دو دین جدید بعد از مسیحیت اشاره کرده است.
در پایان باید گفت که کتاب هیوم به خواننده غیر مسیحی فرصت می دهد تا ببیند یک دین شناس مسیحی نسبت به سایر ادیان و به خصوص دو دین رقیب سامی (یهود و اسلام) چگونه فکر می کند.

 

 

دانلود کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s