فلسفه منطق

_Fajsafe_Mantegh_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  

نام کتاب : فلسفه منطق

دسته‌بندی : فلسفه و منطق ، تاریخ فلسفه

نویسنده : سوزان هاک

مترجم : سید محمد علی حجتی

ناشر : کتاب طاها

  چاپ  اول  : 1382

تعداد صفحات: 400

تعداد فایل : 35 عدد فایل صوتی 17.10 ساعت

راوی : اعظم زرنوشه

 

سوزان هاک (به انگلیسی: Susan Haack) (متولد ۱۹۴۵ در انگلستان) استاد فلسفه و حقوق دانشگاه میامی است. آثار او در حوزه منطق، فلسفه زبان، معرفت‌شناسی و متافیزیک است.

معرفی کتاب

منطق یکی از دیرین ترین دانش های بشری است که هم ویژگی های یک علم را دارد و هم به مثابه روش شناسی برای علوم دیگر به شمار می آید. منطق را به یک معنا می توان روش شناسی عمومی علوم نامید که در کنار روش شناسی های خاص در هر علم، به سامانمندی معرفت انسانی، مدد می رساند. البته منطق هم چون دیگر دانش های بشری، همواره در حال تحول و پویایی بوده است و منطق جدید یا منطق ریاضی در واقع آخرین یا کامل ترین صورت بندی همان منطق ارسطویی است. هرچند پایه ها و پایانه های دانش منطق در غرب شکل گرفته است، ولی نقش منطق دانان مسلمان در رشد و تکامل آن به هیچ روی قابل چشم پوشی نیست.
خانم سوزان هاک، یکی از برجسته ترین منطق دانان معاصر، در این کتاب با زبانی ساده از موضوعات، گرایش ها و پیشرفت های این رشته سخن می گوید. این کتاب در جهان غرب به عنوان یک متن درسی مورد استقبال فراوان قرار گرفته و بارها تجدید چاپ شده است.

کتاب حاضر در دوازده فصل نوشته شده که عناوین آن ها عبارتند از: «فلسفه منطق ها»، «اعتبار»، «ادوات ربط جمله»، «سورها»، «کلمات مفرد»، «جمله ها، گزاره ها، قضیه ها»، «نظریه های صدق»، «پارادوکس ها»، «منطق و نظام های منطقی»، «منطق موجّهات»، «منطق چندارزشی» و «برخی پرسش های متافیزیکی و معرفت شناختی درباره منطق».

 

 

دانلود   کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

 

 

🔊

 

لینک کتاب در یوتیوب

لینک کتاب در تلگرام

 

85  avaye-buf-telegram

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s