صد ساعت با فیدل (زندگی‌ و خاطرات فیدل کاسترو)


_Sad_Saeat_Bafidel_AVAYeBUF_Wordpress_Com.jpg


 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  

کتاب : صد ساعت با فیدل (زندگی‌ و خاطرات فیدل کاسترو)

دسته‌بندی : سرگذشت ، مردان سیاسی جهان ، ، زندگی نامه و خاطره ، سیاست و اقتصاد ، چه‌گوارا ، کوبا ، انقلاب ، مبارزان آزادی ، دیکتاتوری ، براندازی ، آمریکای جنوبی

نویسنده :  ايگناسيو رامونتکتاب

مترجم : كيومرث پارساي

ناشر : اخوان

  چاپ چهارم : 1395

تعداد صفحات : 536

تعداد فایل : 36  عدد فایل صوتی به مدت 17.02 ساعت

راوی : نیره خلقی

 

فیدل كاسترو  در 13 اوت 1926 به دنیا آمد و پس از گذراندن دوران كودكی و نوجوانی، به تحصیل حقوق در دانشگاه پرداخت. وی فعالیت‌های سیاسی خود را از دوران دانشجویی شروع كرد و دو سال را نیز ـ 1655 و 1652 ـ در زندان به سر برد. او در 12 ژوئن 1955 توسط “جنبش 26 ژوئیه” برای تعیین هدف و مسیر به رهبری برگزیده شد ولی در كم‌تر از یك ماه به مكزیك تبعید شد. كاسترو در سال 1956 به همراه چه‌گوارا و 79 تن دیگر به كوبا رفت و مبارزاتی را علیه باتیستا شروع كرد. او سخنرانی معروف و تاریخی خود را در ژانویه  1959 ایراد كرد و پس از آن به عنوان رهبر كوبا مشغول به فعالیت شد. او پالایشگاه‌های نفت، مراكز تولید نیشكر و شركت‌های تولید برق در كوبا را ملی اعلام كرد و به رغم تمامی تحریم‌های دولت آمریكا، فعالیت‌های خود را ادامه داد. كتاب حاضر حاوی 5 مصاحبه فیدل كاسترو و نیز خاطرات و زندگی‌نامه او است. وی در مصاحبه‌ها به برخی از رخدادهای تاریخ جهان اشاره كرده است.

احتمالا فیدل کاسترو کاریزماتیک ترین و بحث برانگیزترین رهبر در دوران مدرن است. او که یک دیکتاتور مورد تنفر بعضی افراد بود، تبدیل به یک قهرمان و الهام بخش بسیاری از افراد فقیر در جهان شد، مبارزی که تقریبا بیش از نیم قرن پیش در کوبا مسیر استقلال و انقلاب را نشان داد. تلاش های زیادی شد تا کاسترو داستان خود را بگوید. اما فقط اکنون در تاریک و روشن آن سال ها، آیا او آماده ارائه جزئیات بیوگرافی مهم خود به جهانیان برای خواندن بود. این کتاب چیزی جز شرح حال زندگی او نیست. همانطور که او به خبرنگاران گفته بود، خواسته او مبنی بر اتمام بازبینی متون خود تنها چیزی بود که او را در طول بیماری اش سرپا نگه می داشت. او رونوشتی از نسخه اسپانیایی این کتاب را به پدرخوانده خود هوگوچاوز رئیس جمهور ونزوئلا هدیه داد.

در کتاب صد ساعت با فیدل، کاسترو وقایع ضروری و مهمی که به شرح خشونت معلمین مدرسه ابتدایی او؛ شکست های اولیه انقلاب؛ دوستی شدید او با چه گوآرا و پیروزی عجیب و دور از انتظار خود بر باتیستای دیکتاتور؛ دیدگاه کوبایی در مورد خلیج خوک ها و متعاقب آن بحران موشکی؛ نقش فعال کوبا در جنبش های استقلال آفریقا (به خصوص دخالت زیاد ارتش کوبا در مبارزه با آپارتاید آفریقای جنوبی در آنگولا)؛ ارتباطاتش با چهره های برجسته دولتی همچون بوریس یلتسین، پاپ جان پاول دوم، و صدام حسین؛ و سرو کارش با بیش از ده رئیس جمهور موفق آمریکایی، از آیزن هاور تا جورج دابلیو بوش، می پردازد را به رشته تحریر در می آورد.

فیدل کاسترو در شرح حال زندگی خود در کتاب صد ساعت با فیدل، با افتخار در مورد افزایش امید به زندگی در کوبا (که اکنون بیشتر از آمریکا است)، نیم میلیون دانشجو در دانشگاه های کوبا و همچنین آموزش ۷۰ هزار دکتر کوبایی که نیمی از آن ها در خارج از مرزها به خصوص در کشورهای فقیر آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین مشغول به کار هستند، صحبت می کند. او با چند مساله ناراحت کننده، از قبیل دموکراسی و حقوق بشر، تبعیض نسبت به همجنسگرایان، ادامه وجود مجازات مرگ در کتاب های قانون کوبا روبرو بود. همزمان فیدل در مورد مسائل شخصی بیشتری صمیمانه صحبت می کند: سخت گیری خیرخواهانه پدرش، تلاش موفق او برای ترک سیگار، عشق او به رمان های ارنست همینگوی، و حساب کتاب او مبنی بر اینکه بدون اصلاح صورت می تواند هر سال به اندازه ۱۰ روز کاری پول پس انداز کند.

 

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

 

🔊

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s