محاکمه – فرانتس کافکا

_Mohakemeh_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  

کتاب : محاکمه

نویسنده : فرانتس کافکا

ترجمه  : امیرجلال الدین اعلم

سال چاپ  : 1371

ناشر: نیلوفر

تعداد صفحات : 558

تعداد فایل :   24   عدد فایل صوتی به مدت  11.48  ساعت

راوی : زهرا فروغی

دسته‌بندی : رمان ، آثار کلاسیک ، داستان جهان ، ادبیات ، رمان خارجی ، رمان های آلمانی 

 

رمانی ناتمام از فرانتس کافکا است که اولین بار در سال ۱۹۲۵ چاپ شد. این کتاب از مشهورترین آثار کافکاست و داستان مردی است که به دست حاکمی خارج از صحنه و غیرقابل دسترسی، و به جرمی که هرگز ماهیتش نه برای خواننده و نه برای خودش مشخص نمی‌شود، دستگیر و مجازات می‌شود. مانند سایر آثار کافکا محاکمه هم کامل نشد، اگرچه فصلی دارد که در آن داستان به سرانجامی می‌رسد. پس از مرگ کافکا، دوست و فعال ادبی اش ماکس برود نوشته‌ها را برای چاپ آماده کرد.

ناتمام ماندن رمان‌های کافکا را نمی‌شود به ناتوانی نویسنده در ریختن طرحی برای پایان آنها دانست. دست‌کم در مورد محاکمه مشخص شده که کافکا ابتدا فصل‌های اول و آخر این کتاب را نوشته و بعد به نوشتن بخش‌های میانی پرداخته است .

داستان مردی است که قدرتی خارج از صحنه و دور از دسترس او را بازداشت می‌کند، بی آن‌که خودش یا خواننده خبر از ماهیت جرمش داشته باشد. داستان از همان جمله‌ی آغازین این نکته را روشن می‌کند: «بی‌شک کسی به یوزف کا. تهمت زده بود زیرا بی‌آن‌که از او خطایی سرزده باشد، یک روز صبح بازداشت شد.» خواننده گمان می‌کند که بازداشت یوزف کا. اشتباهی قضایی است و این خطا به‌زودی برطرف خواهد شد، اما این انتظاری بیهوده است. یوزف کا. هم که اثبات بی‌گناهی‌اش را کاری ساده می‌پنداشت، هر چه پیش‌تر رفت آن را ناممکن دید.

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

🔊

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s