کتاب صوتی جنگ هایی که دنیا را تغییر دادند _ نویسنده : چارلز مسنجر

_Janghaee_Keh_Donya_Ra_Taghiir_Dadand_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🎼💽📕

کتاب : جنگ هایی که دنیا را تغییر دادند

نویسنده : چارلز مسنجر

 

مترجم : منوچهر پزشک

ناشر : ققنوس

سال چاپ : 1392

تعداد فایل : 23 عدد فایل صوتی به مدت 10 ساعت و  58 دقیقه

راوی : نیره خلقی

دسته‌بندی : تاریخ , تاریخ جهان , تاریخ جنگ

 

از آغاز تاریخ، جنگ اشتغال دائمی بشر بوده و این سخنی کاملاً معقول است که در هیچ لحظه از زمان جهان یکپارچه در صلح به سر نبرده است. همۀ جنگها تاریخ را تغییر میدهند و این مجموعه که برگزیدۀ ۲۵ نبرد رخداده از سدۀ پنجم پیش از میلاد تا زمان حاضر را در بر دارد، گویای این حقیقت است .

«جنگ هایی که دنیا را تغییر دادند» نوشته چارلز مسنجر و ترجمه منوچهر پزشک ، در فصل هایی مانند «جنگ بزرگ پلوپونزی»، «جنگ داخلی روم»، «جنگ داخلی روم»، جنگ های صلیبی،  «جنگ استقلال آمریکا»، «جنگ داخلی آمریکا»، «جنگ جهانی اول»، «جنگ جهانی دوم»، «جنگ سرد»، «جنگ شش روزه»، «جنگ با تروریسم» و… نوشته شده است.

پشت جلد کتاب آمده است: «جنگ ها از آغاز تاریخ گریبانگیر بشر بوده و این سخنی کاملا صحیح است که در هیچ لحظه از زمان جهان یکپارچه در صلح به سر نبرده است. همه جنگ ها سیر تاریخ را تغییر می دهند و این مجموعه که شرح موجز 25 نبرد رخ داده از سده پنجم پیش از میلاد تا زمان حاضر را در بر دارد ، گویای این واقعیت است.»

این کتاب نوشته یک افسر بازنشسته ارتش انگلستان است که حدود 25 جنگ بزرگ دنیا را در این کتاب گردآوری کرده است. جنگ های مورد نظر هم از سال 341 پیش از میلاد شروع می شوند و تا اسکندر، جنگ داخلی روم، جنگ مغول ها در چین، سقوط قسطنطنیه، جنگ های صلیبی، فتح مکزیک به دست اسپانیایی ها، فتح هند به دست بابر، جنگ داخلی ژاپن، جنگ 30 ساله اروپا، جنگ های استقلال آمریکا و … پیش می آید. جنگ هایی که در این کتاب درباره شان نوشته شده است، به ترتیب تاریخ وقوعشان مرتب شده و مطالب کتاب هم به این ترتیب پیش می آید.

نخستین نبرد این مجموعه یعنی جنگ بزرگ پلوپونزی از این جهت اهمیت دارد که سقوط آتن مقتدرترین دولتشهر یونان باستان را رقم زد. پیروزی های اسکندر مقدونی امپراتوری کوتاه مدتی ایجاد کرد، اما آن پیروزی ها برای این مهم شمرده می شوند که اروپاییان برای نخستین بار به آسیا دست پیدا کردند. نبرد نهایی جهان باستان، جنگی داخلی است که جمهوری رم را به امپراتوری تبدیل کرد.

به این ترتیب اسامی جنگ ها و بخش های مختلف این کتاب عبارت است از: جنگ بزرگ پلوپونزی، پیروزی های اسکندر، جنگ داخلی روم، مبارزه شارل مارتل با مورها، جنگ صلیبی هفتم، سرنگونی مغول در چین به دست دولت مینگ، قسطنطنیه، فتح مکزیک به دست اسپانیا، فتح هندوستان به دست بابر، جنگ های داخلی ژاپن، جنگ سی ساله، جنگ هفت ساله، جنگ استقلال آمریکا، انقلاب و نبردهای ناپلئون، مبارزه آزادیخوانه بولیوار و سان مارتین، جنگ داخلی آمریکا، جنگ فرانسه – پروس، جنگ روسیه – ژاپن، جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم، جنگ داخلی چین، جنگ سرد، ویتنام، جنگ شش روزه و جنگ با تروریسم.

 

 

دانلود   کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

کمک به فعالیت های گسترده تر از طریق خرید کتاب ها

لیست کتاب های قسمت فروش به مرور اضافه خواهند شد

لطفا با خرید کتاب های انتشارات آوای بوف از ما برای تولید و پخش کتاب های رایگان بیشتر حمایت کنید :

 

کتابهای  آوای بوف در گوگل پلی  AVAYEBUFGOOGLE
کتابهای  آوای بوف در گوگل پلی  

ــــــــــــ


amazon
خرید مجموعه کتاب های ما از سایت آمازون برای کمک به گسترش فعالیت ها

ــــــــــــ

Google-Play_New-Logos2_books-1

خرید مجموعه کتاب های ما از گوگل پلی  برای کمک به گسترش فعالیت ها

ــــــــــــ

lulu_logo_retina
خرید مجموعه کتاب های ما از سایت لولو برای کمک به گسترش فعالیت ها

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s