کتاب صوتی عصر ماشین های معنوی (وقتی رایانه ها از هوش انسان پیشی می گیرند)

 

 

_Asreh_Maashin_Haaieh_Manavy_AVAYeBUF-Wordpress-Com.jpg
نام کتاب :  عصر ماشین های معنوی (وقتی رایانه ها از هوش انسان پیشی می گیرند)

نویسنده : ری کورزویل
مترجم : سیمین موحد

دسته‌بندی: علمی
ناشر: پیکان
قطع: رقعي
سال انتشار: 1385

تعداد فایل : 45 عدد فایل صوتی 22.4ساعت

راوی :  الهه

عصر ماشین‌های معنوی یک کتاب غیر داستانی در مورد هوش مصنوعی و دوره آینده انسانیت می‌باشد که توسط مخترع و آینده‌پژوه، ری کرزویل نوشته شده‌است. اولین بار توسط انتشارات وایکینگ در ۱ ژانویه ۱۹۹۹ منتشر شد. این کتاب مورد توجه نیویورک تایمز و آتلانتیک قرار گرفت. در این کتاب، کرزویل چشم‌انداز خود را پیرامون چگونگی پیشرفت فناوری در طول قرن بیست و یکم توضیح داده.
کرزویل باور دارد فرگشت گواهی بر این است که انسان‌ها روزی دستگاهی خواهند ساخت که از خودشان هوشمندتر خواهد بود. کرزویل توضیح می‌دهد که چرا توانایی محاسباتی رایانه‌ها به‌طور نمایی رشد می‌کند. کرزویل می‌نویسد که این افزایش یکی عناصر دخیل در آفرینش هوش مصنوعی است؛ دیگر دلایل، کسب دانش خودکار و الگوریتم‌های مانند بازگشتی ، شبکه‌های عصبی، الگوریتم‌های ژنتیک و غیره می‌باشد.
کرزویل پیش‌بینی می‌کند ماشین‌های با هوش سطح-انسانی به‌طور مقرون به صرفه در چند دهه آینده در دسترس خواهند بود و بیشتر جنبه‌های زندگی را دچار تغیرات انقلابی می‌کنند. او می‌گوید نانوتکنولوژی بدنمان را تقویت و سرطان را درمان می‌کند و حتی انسان‌ها از طریق رابط‌های عصبی مستقیم به رایانه متصل می‌شوند یا تمام وقت در واقعیت مجازی زندگی می‌کنند. او پیش‌بینی می‌کند که ماشین‌ها ظاهر خواهند شد تااختیار خودشان و حتی «تجربات معنوی» داشته باشند. او می‌گوید انسان می‌تواند تا انتهای بشریت زندگی کنند و تفاوتی بین ماشین‌ها و انسانیت وجود نداشته باشد. او پیش‌بینی می‌کند که هوشمندی به بیرون از زمین گسترش خواهد یافت تا زمانی که آنقدر قوی شود تا بر سرنوشت دنیا تأثیر بگذارد.

دانلود کتاب صوتی عصر ماشین های معنوی بصورت زیپ شده

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s