کتاب صوتی چرا توفیق را توقیف کردند؟

photo_2019-04-27_20-37-28

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊

نام کتاب : #چرا_توفیق_را_توقیف_کردند؟

نویسنده : #عباس_توفیق

ناشر: انتشارات هرمس

تعداد فایل : ۴۹ عدد فایل صوتی ۳۰.۵ساعت

تعداد صفحات: ۷۱۵ صفحه

دسته‌بندی: #تاریخ

راوی : #زهرا_لسان_دوست

«چرا توفیق را توقیف کردند؟» بنابر آنچه‌ مؤلف، عباس توفیق، در پیشگفتار کتاب نوشته «شرح مستند سوابق، ریشه‌ها، علت واقعی توقیف توفیق و اقدامات وسیع پشت پرده‌ی دولت برای خریدن توفیق یا نابود کردن آن است و اقدامات خلاف قانون ننگینی که برای نابودی کهنسال‌ترین روزنامه‌ی فکاهی و طنزآمیز تاریخ مطبوعات ایران صورت گرفت.»

کتاب حاضر بنا به نوشته عباس توفیق، دوران نخست‌وزیری حسنعلی منصور و امیرعباس هویدا تا تعطیلی همه‌ی نشریه‌های توفیق و تعطیلی مؤسسه‌ی توفیق را دربرمی‌گیرد. کتاب همچنین شرح مبارزه‌ی طولانی توقیق علیه همه‌ی اقدامات خلاف قانونی است که منجر به توقیف توفیق شد.

روزنامه‌ی توفیق یکی از جالب‌ترین پدیده‌های اجتماعی ایران بود که در یکی از پرتلاطم‌ترین دوره‌های تاریخ ایران، حدود نیم قرن، با همه‌ی سانسور‌ها و توقیف‌ها زبان مردم شد و از درد و غم مردم سخن راند.

توفیق مستقل از همه‌ی سیاست‌ها و در جنگ و گریز دائم با همه‌ی صاحبان داخلی و خارجی زر و زور و تزویر، با ثبات رأی و قدم و ایمان به حق طی نیم قرن فقط جانب مردم را گرفت و هنگامی که توقیف شد چون کاری باورنکردنی کرده بود در هاله‌ای از افسانه و واقعیت فرو رفت. توفیق نه تنها در تاریخ مطبوعات ایران که در تاریخ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشورمان نیز نقشی غیر قابل انکار داشت.

این کتاب شرح مستند سوابق، ریشه‌ها، علت واقعی توقیف توفیق و اقدامات وسیع پشت پرده‌ی دولت برای خریدن توفیق و یا نابود کردن آن است و اقدامات خلاف قانون ننگینی که برای نابودی کهنسال‌ترین روزنامه‌ی فکاهی و طنزآلود تاریخ مطبوعات ایران صورت گرفت.

دانلود کتاب صوتی چرا توفیق را توقیف کردند؟ بصورت زیپ شده

85  avaye-buf-telegram

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s