ژاپن و ظهور یک ابرقدرت بزرگ اقتصادی ( از غروب تا طلوع آفتاب تابان )

photo_2019-07-13_19-00-42

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  

نام کتاب : ژاپن و ظهور یک ابرقدرت بزرگ اقتصادی ( از غروب تا طلوع آفتاب تابان )

دسته‌بندی : تاریخ جهان ، تاریخ ژاپن ، سیاست و اقتصاد ، تاریخ اقتصادی ژاپن ، 

نویسنده : دنیس ب اسمیت

مترجم : مهرداد معینی

ناشر : معین

  چاپ اول  : 1394

تعداد صفحات : 254

تعداد فایل :  20   عدد فایل صوتی

راوی : زهرا لهسان دوست

 

رشد سیاسی و اقتصادی ژاپن یکی از مهمترین پیشرفت‏های برجستۀ ژاپن در جهان، آن هم بعد از جنگ جهانی به شمار می‏ رود. ژاپن بدون شک یک ابرقدرت اقتصادی محسوب می ‏شود. این کشور در فعال‏ترین منطقۀ جهان واقع شده و این قدرت اقتصادی به آن کشور اهمیت سیاسی داده است.
کتاب حاضر، با ارائۀ یک گزارش تاریخی روشن از جریان تغییرات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ژاپن از جنگ جهانی دوم به بعد، کلیدی حیاتی برای درک این تغییرات مهم محسوب می‏ شود. این کتاب، ژاپن پس از جنگ جهانی را در چارچوب تاریخی خویش قرار داده و ارتباط ضروری آن را با جهان پیش از جنگ به همراه جزئیات تغییراتی که بعد از سال 1945 در آن کشور رخ داده است را شرح می‏ دهد.
نویسنده، این موضوعات را تحت عناوین میراث قبل از جنگ ژاپن، اهمیت اشغال آمریکایی‏ ها در پیشرفت‏ های آتی آن کشور، ایجاد ساختار سیاسی بعد از جنگ، منابع رشد اقتصادی ژاپن و تغییر طبیعت سیاسی و اقتصادی آن کشور در دهه‏ های 1970 الی 1980 مورد بررسی قرار داده است و همچنین تاثیری که این تغییر شکل اقتصادی و سیاسی بر مردم ژاپن گذاشته است را از نظر دور نمی‏ دارد.
نویسنده، این کتاب را با تحلیلی از پس رفت مهم اقتصادی در اوایل دهۀ 1990 و انحصارطلبی حزب لیبرال دموکرات در سالهای 1993 و 1994 به پایان می‎‏رساند.

کتاب «ژاپن و ظهور یک ابرقدرت بزرگ اقتصادی» نوشته‌ی دنیس ب. اسمیت با ترجمه‌ی مهرداد معینی منتشر شده است. کتاب حاضر، با ارائه‌ی یک گزارش تاریخی روشن از جریان تغییرات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ژاپن از جنگ جهانی دوم به بعد، کلیدی حیاتی برای درک این تغییرات مهم محسوب می‏‌شود. این کتاب، ژاپن پس از جنگ جهانی را در چارچوب تاریخی خویش قرار داده و ارتباط ضروری آن را با جهان پیش از جنگ به همراه جزئیات تغییراتی که بعد از سال 1945 در آن کشور رخ داده است، شرح می‏ دهد. رشد سیاسی و اقتصادی ژاپن یکی از پیشرفت‏‌های برجسته‌ی این کشور در جهان، آن هم بعد از جنگ جهانی به شمار می‏‌رود. ژاپن بدون شک یک ابرقدرت اقتصادی محسوب می‌شود. این کشور در فعال‏‌ترین منطقه‌ی جهان واقع شده و این قدرت اقتصادی به آن کشور اهمیت سیاسی داده است. نویسنده در این اثر، موضوعاتی را تحت عناوین میراث قبل از جنگ ژاپن، اهمیت اشغال آمریکایی‏‌ها در پیشرفت‏‌های آتی آن کشور، ایجاد ساختار سیاسی بعد از جنگ، منابع رشد اقتصادی ژاپن و تغییر طبیعت سیاسی و اقتصادی آن کشور در دهه‏‌های 1970 الی 1980 مورد بررسی قرار داده است و همچنین تاثیری که این تغییر شکل اقتصادی و سیاسی بر مردم ژاپن گذاشته است را از نظر دور نمی‏‌دارد. نویسنده، این کتاب را با تحلیلی از پس‌رفت مهم اقتصادی در اوایل دهه‌ی 1990 و انحصارطلبی حزب لیبرال دموکرات در سال‌های 1993 و 1994 به پایان می‎‏رساند. کتاب «ژاپن و ظهور یک ابرقدرت بزرگ اقتصادی» نوشته‌ی دنیس ب. اسمیت با ترجمه‌ی مهرداد معینی از سوی انتشارات معین منتشر و روانه‌ی بازار کتاب شده است.

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

🔊

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

 

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s