جنبش های اجتماعی و دموکراتیزاسیون – گودوین جف

 

 


_Jonbesh_Haie_Ejtemaii_Wa_Demokratisation_AVAYeBUF_Wordpress_Com


 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊  

کتاب : جنبش های اجتماعی و دموکراتیزاسیون

نویسنده : گودوین جف

مترجم : سعید مدنی قهفرخی 

ناشر : روزنه

سال چاپ  : 1395

تعداد صفحات : 📚 284

تعداد فایل :   22 عدد فایل صوتی به مدت  9.32  ساعت

راوی : سارا کرمی

دسته‌بندی : جنبش های اجتماعی ، علوم اجتماعی و سیاسی ، جامعه مدنی

 

جنبش‌های اجتماعی پنجره‌ای به سوی ابعاد مهمی از زندگی اجتماعی ما می‌‌گشایند. این جنبش‌ها بیرون از نظام سیاسی برای شناخت نگرانی‌ها و دست یافتن به مطالبات فشار وارد می‌کنند و بخش مرکزی آنچه «جامعه مدنی» یا «سپهر عمومی» نامیده می‌شود، هستند، و از همین زاویه با دموکراتیزاسیون پیوند دارند. جنبش‌ها به قلب انگیزه انسانی وارد می‌شوند از این‌رو بستر مناسبی برای فهم حساسیت‌های اخلاقی از جمله گذشت و فداکاری، عشق و جستجوی دلیلی برای رنج کشیدن به خاطر دیگران هستند.

کتاب “جنبش های اجتماعی و دمکراتیزاسیون” که به کوشش دکتر سعید مدنی و با همکاری جمعی از علاقمندان به مباحث مرتبط با جنبش های اجتماعی ترجمه و تدوین شده ، ذهن خلاق خوانندگان محترم را به پرسش‌گری نقادانه درباره جنبش‌های اجتماعی دعوت می‌کند.

جنبش اجتماعی عبارت است از “مبادرت جمعی به منظور استقرار نظمی نو در زندگی”. نباید تعریف کوتاه و چند کلمه ای جنبش اجتماعی ما را فریب دهد. این پدیده که بیش از نیم قرن است حوزه جدی و کاملا گسترده ای در جامعه شناسی سیاسی و علوم سیاسی به خود اختصاص داده قرار است به گفته تیلی در قرن بیست و یکم آرزوی رهایی جامعه مدنی از تسلط دولت ها را در بخش بزرگی از جهان محقق کند. آلن تورن جنبش اجتماعی را بر سه پایه “هویت”، “موضوع مبارزه” و “چشم انداز یا مدل اجتماعی جنبش” توضیح میدهد. هویت که جانشینی مشروع و این زمانی برای ایدئولوژی است نقش اساسی در چیستی جنبش دارد و فعالان جنبش به واسطه آن صاحب آگاهی مشترک ، احساس همدلی و وابستگی و تعلق به یکدیگر میشوند. کتاب جنبش های اجتماعی و دمکراتیزاسیون تلاش دارد به برخی از سوالات درباره جنبش های اجتماعی و رابطه آنها با دمکراسی سازی در جوامع کمک کند. این مجموعه شامل ۱۲ مقاله منتخب است که ده مقاله به مباحث درباره جنبش های اجتماعی پاسخ میدهد و دو مقاله نیز ضمن تبیین و توضیح مفهوم دمکراسی سازی تجارب مهمی در این زمینه را ارائه میدهد.

 

دانلود  کتاب بصورت یکجا در یک فایل زیپ شده

 

🔊

 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s