درس‌هایی درباره مارکسیسم

_Darss_Haii_Dar_Baareh_Marksism_J_1_AVAYeBUF_Wordpress_Com

 

فرمت کتاب : فایل صوتی 🔊 

نام کتاب : درس‌هایی درباره مارکسیسم در 3 جلد

دسته‌بندی: فلسفه

نویسنده : جلال‌الدین فارسی

تعداد فایل در مجموع : 60 عدد فایل صوتی ، 34.10 ساعت

راوی : خجسته سهوان

 

درباره کتاب :

از دیگر نوشته‌های آقای فارسی در خارج، کتاب «درس‌هایی درباره مارکسیسم» بود. با انتشار آن امام، ضمن نامه و پیغام از آقای فارسی تقدیر کردند و پیغام را حاج آقامصطفی آورده گفت امام فرمودند که من بر هیچ کتابی تقریظ ننوشتم و اگر می‌نوشتم برای کتاب شما می‌نوشتم. انگیزه آقای فارسی برای تالیف این کتاب آن بود که گروه‌های فلسطینی تحت تاثیر آموزه‌های مارکسیستی قرار گرفته بودند. اولین جلد در ایران با نام ف ج چاپ شد. ترجمه این کتاب با عنوان دروس فی‌المارکسیه توسط شهید محمدصالح حسینی (و بخشی هم توسط مهندس موسی خویی) به انجام رسید.

آقای فارسی در همین مدت کتاب تسلط بر قوه مجریه را نوشت. ترجمه شهداءالفضیله کار دیگر او بود که در بیروت به انجام رسید. کتاب واحدهای بشری هم در آنجا نوشته شد و در سال 56 چاپ شد. کتابی هم تحت عنوان الجهاد اعلی مراحل الکفاح الوطنی توسط ایشان نوشته شد که ترجمه بخشی از تکامل مبارزه ملی بود و خود وی به عربی درآورد.

کارهای دیگر آقای فارسی در آن دوره، ترجمه قرآن و نیز تالیف کتاب «پیامبری و انقلاب»، «پیامبری و جهاد» و «پیامبری حکومت» بود که هر چهار مورد محصول دوره اقامت در بیروت بود که البته تکمیل نشده بود. این آثار بعد از انقلاب در ایران به چاپ رسید. سه کتاب اخیر نیز نشانگر همان نکته‌ای است که آقای فارسی همواره و همزمان در افکارش روی دو مفهوم «انقلاب» و «حکومت» تکیه اساسی داشت. کتاب خاطرات حسن البناء هم ترجمه آقای فارسی است که نخستین بار در سال 58 (تهران، برهان) چاپ شد.

 

 

دانلود جلد یکم کتاب صوتی بصورت زیپ شده 

دانلود جلد دوم کتاب صوتی بصورت زیپ شده 

دانلود جلد سوم کتاب صوتی بصورت زیپ شده 

لینک کتاب در یوتیوب

 

85  avaye-buf-telegram

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s